Jump to content

putni nalog, akontacija - poslije otkaza


ScH

Preporučene objave

Danas sam dobio preporuceno pismo iz moje bivse firme, u kojem traze povrat akontacije za sluzbeni put koji je bio 30.05.2006. Ja sam na tom sluzbenom putu bio i obavio posao zbog kojeg sam bio. Neznam sto je s putnim nalogom, da li ga ja nisam predao, ili su ga oni zagubili. Oni tvrde da ga nisam pravdao. I sad traze da vratim akontaciju ili ce 'biti prisiljeni naplatu izvrsiti sudskim putem'. Ja sam 01.08.2006. dao otkaz u toj firmi.

To pismo su mi poslali preporuceno i moj otac je potpisao preuzimanje.

 

Trebam li ja to sada platiti?

Da li se mogu samo oglusivati na daljnja slicna pisma?

Imaju li oni pravo da to utjeraju sudskim putem?

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bez putnog naloga u biti niste ni smjeli ići na put.ako ste ga ispunili prije početka puta, gdje je i naznačena akontacija, a koji vam je poslodavac morao dati prije početka samog puta, sve piše, na morate se brinut, oni taj putni nalog moraju imat, a ako nemaju znači da niste ni bili na službenom putu. malo je šturo ovo što ste naveli, koji su razlozi otkaza, ako je ovo z...... vas kao radnika, pokažite im figu. sretno. :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru

Ja sam putni nalog dobio prije poslovnog puta, te dobio akontaciju na temelju tog putnog naloga. Putni nalog sam predao (poslodavac tvrdi da nisam) po zavrsetku puta, te sve racune.

I sad traze povrat te akontacije, opravdavajuci se da nisam predao putni nalog po zavrsetku puta.

Na tom sluzbenom putu, osim mene su bile jos dvije osobe, koje mogu potvrditi da sam bio na tom sluzbenom putu, te da su troskovi sluzbenog puta opravdani (hotel, dnevnice)

 

Otkaz sam dao svojevoljno, radi promjene radnog mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija