Jump to content

prometna bez znaka na raskrscu


cipal

Preporučene objave

Prije 7dana sam imao prometnu. Vozio sam skuter, cura izletjela ispred mene (zauzela cijelu moju traku), ja zakocio, proklizao i pao. Pri padu sam slomio kljucnu kost. Ona me odma odvela na hitnu da me zakrpaju i u dogovoru sa mnom otisla na posao.

Priznala je krivicu (meni, usmeno).

Poslje hitne sam otisao s policajcima na mjesto nesrece.

Policajac mi kaze da se ne iznenadim ako presuda bude u njenu korist jer nema znaka, a ona je meni bila s desne strane.

To jeste istina, ali sam se ja kretao po cesti koja je glavna po svim zakonima zdrave pameti. To odakle je ona izasla je u biti prolaz izmedju kuca i btw uopce nema ni imena te ulicice. Toliko o vaznosti te ulice.

Da li je to jak adut za osig. kucu?

Njoj nema nikakve stete, jer nisam udario u nju, a meni su ogrebane plastike i zelio bi ih zamjeniti.

Nakon toga, kakav mi je postupak za odstetu za slomljenu kljucnu kost? Izmedju ostalog od prije imam ostecenu kicmu tako da sad imam problema sa spavanjem i bolovima u ledjima, jer moram spavat na ledjima? Da ne govorim da od boli sto kicme, sto ramena spavam samo par sati.

Da li se i to moze navesti u odsteti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam bas specijalist ali cu ti probati odgovoriti, pravilo desne strane vidim da znas koristi se kad na raskurzju nema znakova, i ono drugo si vjerovatno u pravu sve zavisi kakva je ta ulica iz koje je ona dolazila.primjer, ako je to neasvaltirana cesta koja nailazi na asvaltiranu onda si ti tu u prednosti ,sto se tice navoda za odstetu tu se bolje razumiju pravnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija