Jump to content

prometna bez znaka na raskrscu

cipal
 Dijeli

Preporučene objave

Prije 7dana sam imao prometnu. Vozio sam skuter, cura izletjela ispred mene (zauzela cijelu moju traku), ja zakocio, proklizao i pao. Pri padu sam slomio kljucnu kost. Ona me odma odvela na hitnu da me zakrpaju i u dogovoru sa mnom otisla na posao.

Priznala je krivicu (meni, usmeno).

Poslje hitne sam otisao s policajcima na mjesto nesrece.

Policajac mi kaze da se ne iznenadim ako presuda bude u njenu korist jer nema znaka, a ona je meni bila s desne strane.

To jeste istina, ali sam se ja kretao po cesti koja je glavna po svim zakonima zdrave pameti. To odakle je ona izasla je u biti prolaz izmedju kuca i btw uopce nema ni imena te ulicice. Toliko o vaznosti te ulice.

Da li je to jak adut za osig. kucu?

Njoj nema nikakve stete, jer nisam udario u nju, a meni su ogrebane plastike i zelio bi ih zamjeniti.

Nakon toga, kakav mi je postupak za odstetu za slomljenu kljucnu kost? Izmedju ostalog od prije imam ostecenu kicmu tako da sad imam problema sa spavanjem i bolovima u ledjima, jer moram spavat na ledjima? Da ne govorim da od boli sto kicme, sto ramena spavam samo par sati.

Da li se i to moze navesti u odsteti?

Dijeli na drugim stranicama

nisam bas specijalist ali cu ti probati odgovoriti, pravilo desne strane vidim da znas koristi se kad na raskurzju nema znakova, i ono drugo si vjerovatno u pravu sve zavisi kakva je ta ulica iz koje je ona dolazila.primjer, ako je to neasvaltirana cesta koja nailazi na asvaltiranu onda si ti tu u prednosti ,sto se tice navoda za odstetu tu se bolje razumiju pravnici.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija