Jump to content

Odlazak liječniku


MinervaST

Preporučene objave

Zaposlena sam u drž. firmi već 20 godina, sa SSS. Jednog dana sam bila naručena kod liječnika specijaliste u toku radnog vremena. Kolegica sa kojom radim (nadređena) mi nije dozvolila odlazak. Javila sam se šefu, a on je rekao neka onda promjenim smjenu, što sam ja odbila, rekavši da ja u tom slučaju imam pravo uzeti bolovanje. Jesam li u pravu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo na bolovanje i dužinu trajanja bolovanja radnika utvrđuje liječnik ovisno o vrsti bolesti.

 

Ovisno o Vašoj radnoj disciplini, možebitnom čestom izostajanju s posla ili možda čestom kašnjenju (samo navodim moguće razloge, što ne znači da i je tako) velikom obimu posla ili možda narušenim međuljudskim odnosima u firmi mislim da biste možda trebali planirati liječničke preglede izvan Vašeg radnog vremena, što ne znači da u ovom slučaju niste u pravu ovisno i o težini bolesti ili ozljedi, pogotovo ako ste bolest ili ozljedu "zaradili" na radnom mjestu.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izabrani doktor će ti bez problema, ukoliko je izdao uputnicu pravdati taj dan bolovanjem, iako je i ovaj savjet Mrljavca vrlo edukativan.

 

Naime, da ponovimo, ne možeš uzeti bolovanje, bolovanje ti može prema medicinskoj indikaciji i prema potrebi otvoriti izabrani doktor. Prijetnja poslodavcu bolovanjem, nije baš najpametnija stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija