Jump to content

stimulacija na plaću


osica

Preporučene objave

od početka rada dogovorenu neto plaću primam jednim dijelom na tekući , a drugi dio "na ruke" s tim da mi poslodavac na platnoj listi( svakih nekoliko mjeseci - kad mi je dade) napiše rukom da je tog i tog dana isplaćena stimulacija u tom iznosu (koji mi ide na ruke) i potpiše se

 

pretpostaljam da se na taj način želi nekako zaštititi, pa me zanima smije li se stimulacija davati "na ruke" a ne preko računa, da li je stimulacija oporeziva i od kog iznosa

ako bi on kasnije rekao da je to bila naknada za prijevoz, smije li se i ona isplaćivati na ruke?

 

ne znam kako on te pare "izvlači" iz firme, da ih izvlači na pravno dopustiv način vjerojatno bi mi ih i isplaćivao na račun

 

dakle, moraju li sva primanja , bilo oporeziva ili ne biti obračunata i naznačena na platnoj listi ili se može dio plaće za radnika (koji je u mom slučaju cca 1000 kn) nazvati stimulacijom, bonusom ... dignuti s računa i isplatiti na ruke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neoporezivi primici što ih se ne smatra plaćom, a samim tim nisu oporezivi, definirani su Pravilnikom o porezu na dohodak čl. 7, 13, 16 i 45 (NN 95/05 i 96/06) uz napomenu da je NN 68/07 došlo do izmjene nekih iznosa (pogledajte u Vijestima na početnoj stranici Legalisa).

Sve ostalo što se isplaćuje radniku na ime tzv. stimulacije i ostalih primitaka je oporezivo.

Isplata radniku gotovine "na ruke" osim gore spomenutih naknada je zakonski nedopustivo.

A to nije ni za vas povoljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija