Jump to content

stupanj invaliditeta


ivan29

Preporučene objave

prije tri godine utvrđena mi je profesionalna nesposobnost i određena invalidska mirovina. pri traženju nekih olakšica traži mi se stupanj invaliditeta. da li tu procjenu stupnja invaliditeta moram zatražiti kako, od koga i gdje?

i još nešto bih molio ako znate da li sam obavezan na reviziju postupka u određenom vremenu. :čekić:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupak utvrđivanja provodi medicinski vještak koji donosi ocjenu o uzroku, vrsti i stupnju invalidnosti i on mora u tim slučajevima utvrditi u kojem je postotku (od 10% do 90%) uzrok invalidnosti povreda na radu ili profesionalna bolest u odnosu na stupanj invalidnosti koja je posljedica povreda izvan rada ili bolesti koja nije profesionalna bolest.

 

Dakle HZMO prema Zakonu o listi tjelesnih oštećenja.

 

Što se tiče revizije postupka ovisi također o mirovinskom, a u rješenju Vam piše dali je privremeno. U svakom slučaju i ako nije privremeno oni Vas mogu uvijek pozvati na reviziju (kontrolu) pogotovo ako ste mlađa osoba i ako izostanete, a ne opravdate izostanak mogu Vam i obustaviti isplatu mirovine.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija