Jump to content

kako ugovorom o kupoprodaji osigurati dogovorenu isplatu?


krkalu

Preporučene objave

 

prodajem zemljište i našao sam kupca.

na koji način se mogu osigurati da kupac isplati ugovorenu svotu? dogovorena je isplata odjednom, kupac neće uplatiti prije potpisa ugovora a ja mu ne vjerujem.

vidio sam na forumu neke savjete, primjere predugovora, kupoprodajnog ugovora..

zanima me što staviti u predugovor-ugovor pa Vas molim za pomoć (primjer klauzule).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukratko evo mog slučaja, kada sam prodao poljoprivredno zemljište. Nakon potpisanog i ovjerenog kupoprodajnog ugovora kod javnog bilježnika, kupac mi je predao novac (kojeg mi je i pokazao prilikom dolaska u javnobilježnički ured) i svi sretni i zadovoljni. Kupac otišao s potpisanim kupoprodajnim ugovorom, a ja sa novcima. Nakon dva mjeseca stiglo mi rješenje od porezne uprave da je kupac platio porez. i to je to...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kupil i prodal nekretnine više puta i svaki put isto, ugovor o kupoprodaji u kojem je clanak da se kupac moze uknjiziti nakon isplate pune cijene ovjereno kod j.b., nakon isplate posebna potvrda da je isplacena cijena i to ovjereno kod j.b.

 

svaki put je sljakalo bez problema

 

prijedlog: moze se staviti na forum neka download sekcija za *.doc fileove primjere ugovora i sl...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam radila tako puno puta. Napravi se standardan kupoprodajni ugovor sa svim potrebnim podacima i upiše da se kupac može uknjižiti po isplati ugovorene kupoprodajne cijene, a to može pratiti posebna izjava(tabularna izjava)gdje ja kao prodavatelj nakon što mi je kupac isplatio cijeli iznos potvrđujem kod javnog bilježnika da sam isplaćena i da nemam više nikakvih potraživanja, a kupac se može uknjižiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija