Jump to content

Jedno pitanjce, Zakon o prostornom uređenju i gradnji


azblj

Preporučene objave

Vlasnik sam jedne vikendice koju je izgradio moj otac, bespravno, na poljoprivrednom zemljištu...

Htio bih je nekako legalizirati, a propustili smo onaj famozni zakon o postupanju s objektima građenim protivno prostornim planovima NN 33/92.

 

Malo sam čitao novi Zakon o prostornom uređenju i gradnji. U članku 303 Zakona piše: Nakon isteka roka od deset godina od dana kada je inspek­cijsko rješenje postalo konačno ne može se izvršiti.

 

Budući da je zadnje i konačno rješenje kojim moramo ukloniti tu građevinu bilo negdje krajem 80.-ih (nemam sad taj papir kod sebe), znači li to da se sad ta vikendica više ne može srušiti zato jer je nelegalna? Da li se može nekako na temelju toga legalizirati?

 

Vikendica je upisana u katastar, a u gruntovnici se vodi kao oranica.

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mogli biste legalizirati, ali pod uvjetom da je u prostornim dokumentima navedeno da to područje na kojem je sagrađena vikendica, više nije poljoprivredno, već pripada građevinskoj zoni

to možete saznati u uredu za prostorno uređenje.

to što niste srušili vikendicu kako vam je određeno ne dovodi do toga da bi sad postalo dozvoljeno to što je ona nelegalno sagrađena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija