Jump to content

Parkiranje na pristupnom putu


slow_cheetah

Preporučene objave

Problem je slijedeći: do moje kuće vodi pristupni put (širi od 3 metra, ali uži od 5 i pol, kraći od 50 metara, dakle kao u čl. 38. GUP-a) po gup-u nije ucrtan kao prometnica, dakle je samo pristupni put. Kao gruntovni vlasnik upisano je:javna dobra i putevi , na taj put kao jedini put izlaze moja i susjedova čestica. A sada zašto sam post stavio u prometno pravo. Na tom se putu često prakirao susjed koji graniči s tim putem međutim na njega nema izlaz, budući je to njegovo parkiranje ometalo moj normalan ulaz autom do svog dvorišta ishodio sam postavljanje znaka zabrane parkiranja - kolni ulaz, tijekom postavljanja došlo je do još jedne prepirke s dotičnim susjedom te su policajci koji su prilikom toga intervenirali (susjed je silom uklonio znak i odnesao ga) meni rekli da zbog tog znaka također nemam pravo parkirati vozilo na tom pristupnom putu, iako on služi kao kolni ulaz za mene i drugog susjeda. Zanima me imam li pravo tamo parkirati (tj ispred svoje lese) i tko sve ima pravo tražiti od policije uklanjanje vozila parkiranih na tom putu. Također, što bih dalje mogao pravno činiti po tom pitanju? Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jel dobio susjed prijavu za uništavanje znakova??

na temelju čega je postavljen prometni znak, jel postoji kakav prometni projekt za postavljanje prometnog znaka??

ako je znak zabrane parkiranja postavljen onda se on odnosi na sve usdionike u prometu, tako na tebe i na tvog dobrog susjeda bez obzira što se samo vi koristite tim prilazom!!

u kom smislu vas je susjed prije ometao, kako je on bio parkiran??

 

prometni znakovi se postavljaju na temelju prometnog projekta-vrijede za sve sudionike u prometu.

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2005/0662.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

susjed prijavu nije dobio, usmeni odgovor od policajca je bio da je susjed znak vratio te da je prema tome sve u redu (zanimljiva konstatacija, nažalost off the record);

 

postoji odluka o postavljanju tog znaka, imam još 9 dana da se žalim na istu ako želim. odluku je donio Gradski ured za prostorno uređenje, zaštitu okoliša, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet - odjel za promet

 

ometao nas je na dva načina: 1. tako da je parkiranjem onemogućio ulaz (njegov argument je bio da je on doma i da vozilo uvijek može pomaknuti u roku 15 minuta) ili 2. tako da je stao na dio gdje je put proširen (dio koji koristim samo ja, a proširenje je tu zato da mogu većim vozilima izmanevrirati ulaz u svoje dvorište), moglo se je proći, ali "na knap"

 

put je inače takvih gabarita da bih prema zospnc mogao zvati pauka za vozilo parkirano bilo gdje jer gdje god da ga parkiraš nigdje ne možeš ostaviti onih 4 metra ili koliko je već u igri, niti blizu toliko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slow_cheetah je napisao:

susjed prijavu nije dobio, usmeni odgovor od policajca je bio da je susjed znak vratio te da je prema tome sve u redu (zanimljiva konstatacija, nažalost off the record);

 

postoji odluka o postavljanju tog znaka, imam još 9 dana da se žalim na istu ako želim. odluku je donio Gradski ured za prostorno uređenje, zaštitu okoliša, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet - odjel za promet

 

ometao nas je na dva načina: 1. tako da je parkiranjem onemogućio ulaz (njegov argument je bio da je on doma i da vozilo uvijek može pomaknuti u roku 15 minuta) ili 2. tako da je stao na dio gdje je put proširen (dio koji koristim samo ja, a proširenje je tu zato da mogu većim vozilima izmanevrirati ulaz u svoje dvorište), moglo se je proći, ali "na knap"

 

put je inače takvih gabarita da bih prema zospnc mogao zvati pauka za vozilo parkirano bilo gdje jer gdje god da ga parkiraš nigdje ne možeš ostaviti onih 4 metra ili koliko je već u igri, niti blizu toliko

 

trebalo je njemu sašit najmanje prekršajnu prijavu za oštećenje znakova!!

 

ako postoji prometni projekt još bolje, međutim sve se onda moraju toga pridržavati, posebno ti zato što znam da će susjed sigurno potegnuti pitanje kad tamo ostaviš automobil, zvat će namjerno policiju zbog nepropisnog parkiranja po znaku!!

 

reci svom susjedu da se napuši kite za svojih 15 minuta, nećeš ti čekat da on izlazi iz kuće svaki puta, jooj znam ja takve!!

 

ako je znak tamo susjed treba popit svaki puta kaznu od 300 čunki i premještanje vozila, samo za ovo premještanje ti nećui potvrdit zato što svaka dlaka kod nas svoju politiku tera, govorim ti o policiji i tumačenju zakonskih odredbi, tako da je najbolje da se prvo posavjetuješ sa nekim policajcem za prometnu preventivu u najbližoj postaji prometne policije!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima, makar se ja nadam da će mi se netko javiti s primjerom neke iznimke od zakona ili nečim :-P inače riječ je o liku koji nastupa bez dobar dan i pardon i ništa nego odmah naređuje, a čudom se načudio da što sam tako tijesan pa sam tražio znak. Uf, zamjerio mi se gadno sad :-x:-x mislim da ću postaviti uskor par tema na Stvarnom pravu jer je dečko pravi violator po tom pitanju (ako se ne oladim meanwhile) :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija