Jump to content

Izgradnja roštilja s nadstrešnicom


borisc

Preporučene objave

Poštovani forumaši!

Imam kuću na većem građevinskom terenu ( 6000m2) s urednim papirima.

Teren je sa svih strana okružen cestama što znači da oko tog terena nema direktnih susjednih terena.

Na dijelu terena htio bih sagraditi roštilj s nadstrešnicom na kamenim stupovima.(mediteran crijep)

Dimenzije nadstrešnice bile bi 6m x 5 m i visine cca 3m.

Da li su mi i koje su mi dozvole potrebne za to?

Zahvaljujem u naprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

borisc je napisao:

Poštovani forumaši!

Imam kuću na većem građevinskom terenu ( 6000m2) s urednim papirima.

Teren je sa svih strana okružen cestama što znači da oko tog terena nema direktnih susjednih terena.

Na dijelu terena htio bih sagraditi roštilj s nadstrešnicom na kamenim stupovima.(mediteran crijep)

Dimenzije nadstrešnice bile bi 6m x 5 m i visine cca 3m.

Da li su mi i koje su mi dozvole potrebne za to?

Zahvaljujem u naprijed.

 

Novi zakon o prostornom uredjenju i graditeljstvu 76/2007 nije dokinuo "Pravilnik o jednostavnim građevinama za koje građevinska dozvola nije potrebna (»Narodne novine«, br. 138/04. i 28/06.) ".

Prema starom zakonu je moguće graditi samo otvoreno ognjište tlocrtne površine do 1,5m2 i visine do 3,0 m bez građ. dozvole.

Znači morali bi sve postupke raditi kao da je u pitanju kuća, idejni projekt, glavni, …. ajme….

Zato je najbolje je u projekt ne ucrtati taj DIMNJAK i onda ste oslobođeni građ. dozvole. Tj. onda vas objekt spada pod “ pomoćnu građevinu namjenjenu redovitoj uporabi obiteljske kuće”. Kad vam dodju na teren zidari recete im da rade dimnjak i nikom nista.

 

I najvažnije, morate platit komunalni doprinos.

 

Ako želite legalnu gradjevinu! :policajac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od borisc od 11/9/2007

Tko izrađuje "projekt" ?

Zar nije komunalni doprinos plaćen kod izgradnje kuće ili se za svaku gradnju mora plaćati ponovno?

Zahvaljujem na pomoći !

1. ovlašteni arhitekt s kojim se vi dogovorite

2. kad želite graditi takvu gradjevinu morate platiti komunalni doprinos jer je natkrivena a time i omeđena prema vani. Imamo najnoviji Pravilnik iz prosinca 2006 ,NN 136/2006 koji kaže -isto kao stari- da se u vasem slucaju obracunava u m2.

 

Znaci plaćate A x B

A=to je površina vaše građevine

B=jediničnim iznosom - koliki je izglasan u vasem gradu /opcini .

Inače, možete biti oslobođeni komunalnog doprinosa ako većina u gradskom vijeću (općinskom vijeću) da za to svoj glas. :dobri::dobri:

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija