Jump to content

prevođenje ustrojbeni čin


fudo

Preporučene objave

Danas sam dobio rješenje o prevođenju,u kojem mi je mirovina obračunata po osnovici ustrojbenog čina desetnik iako sam ja bio na dužnosti zapovjednika desetine zadnju godinu prije i u trenutku razvojačenja kako i stoji u potvrdi Morha i "kontinuirano obnašao dužnost zapovjednika desetine (ustrojbeni čin desetnik,osobni čin vojnik) te za to vrijeme primao punu plaću zapvjednika desetine koja je u momentu razvojačenja iznosila..."

Zanima me da li netko ima slično iskustvo i po kojoj osnovici oni moraju izračunati (po osobnom činu ili zapovjednoj dužnosti ili pak po ustrojbenom mjestu a nije mi niti jasna razlika između dužnosti i ustrojbenog mjesta).

Uglavnom meni bi mirovina bila povoljnija po zapovjednoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebao bi otici kod svoje referentice u mirovinski.

Po pravilu bi trebali uzimati ono što je za tebe povoljnije.Ovdje na forumu je to već bilo govora kako se to uzima i dosta njih kaže po danu razvojaćenja , ali u ZOPHBDR se nigdje ne spominje na dan razvojaćenja nego samo citiram:

 

((1) Vrijednosni bod radi određivanja invalidske mirovine hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata za invalidnost (opća ili profesionalna nesposobnost za rad) koja je u cijelosti ili u dijelu nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojavom bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske utvrđuje se na temelju pripadajuće osnovice za čin i ustrojbeno mjesto hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata iz članka 20. ovoga Zakona, tako da se osnovica utvrđena za godinu koja prethodi godini u kojoj se ostvaruje pravo na mirovinu podijeli s prosječnom godišnjom plaćom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za tu kalendarsku godinu.

 

 

Članak 20.

(1) Utvrđivanje vrijednosnog boda za određivanje invalidske mirovine iz članka 16. ovoga Zakona određuje se prema osobnom činu, ustrojbenom mjestu i zvanju hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata za godinu koja prethodi godini ostvarivanja prava na mirovinu sljedeće osnovice:

)

 

Molio bi ako neko može reći u kojem to pravilniku piše da ti se vrijednosni bod uzima sa danom razvojaćenja ili ovi u mirovinskom opet izmšljaju svoja tumaćenja?

HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam nekoliko puta pokušavao pomoći ljudima koji lutaju u ovome......tvoj čin je vojnik.....radio si na ustrojbenom mjestu zapovjednika desetine.....pa za to ustrojbeno mjesto u hv-u je predviđen čin desetnik.....i šta ti sada nije jasno? za desetničko mjesto su ti obračunali bodove desetnika....to ti je to...loše bi bilo da si ti obnašao mjesto zapovjednika desetine....vojnik si i oni ti obračunaju bodove vojnika.....ovo je u redu.......Vidi sad mene.Zadnje mjesto na koje sam bio raspoređen ,bilo je ciljač na vbr-u......to mjesto nosi pozornički čin....znači tu bi trebao raditi netko sa pozorničkim činom.....ali moj osobni čin je razvodnik....pa tako ja sad čekam obračun mirovine....po ojem će mi oni vjerojatno obračunati....krivo...po manjem koeficijentu....bodove po zadnjem postavljenju...a to je postavljenje na pozorničko mjesto.....pa ću im morati ukazati na tu nepravilnost...dostaviti im svoj ukaz o činu iz kojeg je vidljivo da sam ja razvodnik i da mi pripadaju osobni bodovi po to činu ,ane po onome na kojem sam zadnjem radio...a to je pozornik.....ne sekiraj se ništa ,ako ti u rješenju piše da su ti obračunali po desetniku... ati si vojnik...to ti je dobro.....odlično....pozdrav! :-D:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali onda kad je tebi sve jasno,po tvom mišljenju,za koga važi vrijednosni bod tj. mjesto zapovjednik desetine u tablici osnovica za izračun vrijednosnog boda.možda osobni čin desetnik i zapovjedna dužnost zapovjednik desetine?!

maystor je napisao:

Već sam nekoliko puta pokušavao pomoći ljudima koji lutaju u ovome......tvoj čin je vojnik.....radio si na ustrojbenom mjestu zapovjednika desetine.....pa za to ustrojbeno mjesto u hv-u je predviđen čin desetnik.....i šta ti sada nije jasno? za desetničko mjesto su ti obračunali bodove desetnika....to ti je to...loše bi bilo da si ti obnašao mjesto zapovjednika desetine....vojnik si i oni ti obračunaju bodove vojnika.....ovo je u redu.......Vidi sad mene.Zadnje mjesto na koje sam bio raspoređen ,bilo je ciljač na vbr-u......to mjesto nosi pozornički čin....znači tu bi trebao raditi netko sa pozorničkim činom.....ali moj osobni čin je razvodnik....pa tako ja sad čekam obračun mirovine....po ojem će mi oni vjerojatno obračunati....krivo...po manjem koeficijentu....bodove po zadnjem postavljenju...a to je postavljenje na pozorničko mjesto.....pa ću im morati ukazati na tu nepravilnost...dostaviti im svoj ukaz o činu iz kojeg je vidljivo da sam ja razvodnik i da mi pripadaju osobni bodovi po to činu ,ane po onome na kojem sam zadnjem radio...a to je pozornik.....ne sekiraj se ništa ,ako ti u rješenju piše da su ti obračunali po desetniku... ati si vojnik...to ti je dobro.....odlično....pozdrav! :-D:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa koliko ja znam,zapovjednik skupine je skupnik,zapovjednik desetine je desetnik....šta će biti drugo....koje bi ti bodove dao čovjeku koji je radio na mjestu desetnika, a ima čin narednik? I na koje bi taj čovjek bodove pristao....Ja još uvijek mislim da ako ti imaš povoljniji osobni čin, od ustrojbenog mjesta i u mirovinski dostaviš pravovaljani ukaz o činu, iz kojeg je vidljivo da ti je osobni čin veći od onoga čina koji zahtijeva to ustrojbeno mjesto.....oni moraju prihvatiti tvoj osobni čin....Pa nisi ti kriv što si radio na poslu koji zahtijeva niži čin....tako su te oni namjestili....a kažem ti ako su tebi obračunali po desetniku...a ti si vojnik....ne kužim zašto se buniš?....A ja čekam rješenje o HRVI-u, jer mi je onaj u tvrtkovoj napisao u rješenju da se čeka to rješenje,....Odnosno ishod žalbe sa drugostupanjske...pa kad to dobijem, onda ću im u mirovinsko odnijeti i svoj ukaz o činu razvodnika...valjda će mi tako i obračunati...jer kažem....oni imaju podatke da sam ja radio na pozorničkom mjestu...pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

već 8 mjeseci.... :svorc: ....akontacija 1600 kn..Sad sam tek skontao da ti ne kužiš da ti može biti obračunato i po većem činu.Tebi je obračunato po zadnjem ustrojbenom mjestu koje si obnašao, ato je zapovjednik desetine....Nema veze što ti nemaš taj čin...odnosno nisi desetnik...oni su ti obračunali zadnje radno mjesto koje ti nosi taj čin....kužiš?....ja bi na tvom mjestu bio zadovoljan.bok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija