Jump to content

Nadležnost CZSS


whitedd

Preporučene objave

Imam molbu prijateljice da Vam se obratim za pomoč.

Naime,ista je rastavljena prije godinu i pol i u presudi o rastavi piše da če otac sa djetetom održavati kontakte jednom u 15 dana dva sata uz prisustvo djelatnika CZSS. Otac je dijete i majku napustio prije 7 godina kada je dijete imalo samo 6 mjeseci,i nikada se nije pojavio a kamoli da je pitao za jedinu kći.Zbog tog nepojavljivanja i učestalog mijenjanja mjesta prebivališta uspjeli su se razveti tek prije godinu i pol.Sud je odredio i uzdržavanje za dijete u iznosu od 800 kuna ali ni tu obavezu isti do danas nije nikada ni počeo isplačivati.

E sada,prije dva dana CZSS poziva moju prijateljicu i obavještava je kako mora doći na ročište u njihove prostorije radi utvrđivanja kako se provodi presuda suda o razvodu braka,tj.dali ista misli početi provoditi istu tu presudu. Moja je prijateljica zatečena i nije joj jasno kako to da CZSS sada može remetiti njen mir i čak prijetiti da če poduzeti neke mjere protiv nje ako bude branila taj kontakt.

Dali CZSS ima ovlasti da preuzme "NEKE MJERE" i ako ima koje su?

Zašto taj isti centar bar ne dozvoli majci da pripremi dijete na taj prvi kontakt između njih,jer ga njena kći ni ne poznaje?

Čije to interese CZSS zastupa?

Što ona može poduzeti kako bi zaustavila maltretiranje CZSS i nastavila normalno odgajati dijete?

 

U ime moje prijateljice unaprijed zahvaljujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste mi posve jasni jer prvo ste rekli da otac nakon napuštanja djeteta više nikad se nije pojavio i pitao za dijete, a onda kažete da će CZSS poduzeti neke mjere ako majka bude branila taj kontakt!?

Ja mislim da CZSS prije svega zastupa interese djeteta (barem bi tako trebalo biti).

Zašto poziv u CZSS doživljava kao "maltretiranje", ako joj je u interesu da dijete vidi oca i da ga normalno odgaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otac se pojavio prije mjesec dana nakon svih godina,i otišao na centar služeči se lažima kako majka ne dozvoljava kontakt.Centar sada prijeti majci da mora u dogovoreno vrijeme dati djete tom potpunom strancu.Dijete je u šoku,majka isto.

Dajte neki pametan zahtjev.

Kako majka može spriječiti takvo maltretiranje dijeteta?

I koje "mjere" centar može poduzeti protiv nje?

Dali centar opče ima išta sa provođenjem sudskih odluka?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Centrima se dostavlja odluke i rješenja suda, te oni o tome trebaju voditi evidenciju.

Jednako tako su dužni provjeriti nakon 6 mjeseci da li se rješenje i odluka provode, iako se ne sjećam poznatog primjera kada su razvedeni roditelji djece u tom roku ili kasnije uopće kada kontaktirani od strane czss-a kako bi se provelo to što piše da trebaju.

Moguće da samo provjere redovitost u uzdržavanju kod jednog od roditelja. Ili niti to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija