Jump to content

pitanje za mrljavca i ostale znalce


darac34

Preporučene objave

upit za one koji znaju

pozdrav u ratu sam bio zapovijednik desetine u lakojurišnoj bojni VP HVO interesira me da li će mi se pri eventualnom umirovljenju (ranjenik i HRVI) priznati A sastav i po kojem činu će mi se računati tj koji koeficijent cu imati da li je to zapovijednik desetine ili se priznaje neki drugi unaprijed hvala na odgovorima

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darac34 je napisao:

.... interesira me da li će mi se pri eventualnom umirovljenju (ranjenik i HRVI) priznati A sastav i po kojem činu će mi se računati tj koji koeficijent cu imati da li je to zapovijednik desetine ili se priznaje neki drugi ...

Za vojni dio mirovine će vam se priznati ono što je povoljnije za vas iz tablice (čl. 20 ZOPHBDR): osobni čin ili po nazivu zapovjedne dužnosti ili ustrojbeni čin za tu dužnost. Koeficijenti ovise o vrsti nesposobnosti, statusima HRVI i dragovoljca; ako ste pod A sastav mislili pripadnost gardijskoj mislim da vam to neće priznati (no to ne znači da sam u pravu)

I ako može mala napomena: mislim kako nema potrebe za velikim slovima i što budete navodili više podataka to će odgovori biti jasniji i kvalitetniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru samo mi nije jasno zašto se ne priznaje A sastav jer ja sam bio pripadnik atvp u čijem sastavu sam i ranjen i da li zapovijednik desetine u ratu se prevodi u časnički namjesnik i da li je dobro da potvrdu o činu i dodatne nalaze (jer se i u medjuvremenu liječim hrvi 70%)pošaljem preporučeno u hzzmo pula

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"A" sastav su gardijske brigade, ali ukoliko imaš status dragovoljca to ti nije toliko ni bitno jer će ti polazni faktor za izračun mirovine biti isti kao u A sastava. Zapovjednik desetine kad je išao u mirovinu je dobivao veći čin ali to je bilo davno. Sada će ti uzimati bolju varijantu za izračun, a to je ako imaš veću osnovicu sa osobnim činom od zapovjednika desetine računat će po osobnom činu, a ako ne onda po zapovjedniku desetine. Nadam se da ti je jasno, a ako nije uzmi tablicu od Baggia i vidi di se možeš svrstati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darac34 je napisao:

pozdrav duri ja sam bio u postrojbi vp ali atvp lakojurišna bojna vp i u nas smo bili a sastav zato mi ne ide u glavu da ce mi koeficijent biti kao u temeljnoj vp uz dužno poštovanje teško je porediti ono sto su u ratu radili je dni a sto drugi

Mislim da bi s tim poređenjem tko je što radio, a što mu je nakon primjene zakona pripalo otvorili Pandorinu kutiju. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija