Jump to content

uzdržavanje punoljetnog školarca - pomoć - hitno!!!


zdboy

Preporučene objave

imam jedno pitanje

 

punoljetna sam osoba i idem u srednju školu (4. raz) imam par pitanje

1. koliko znam roditelji su dužni uzdržavati me dok se redovito školujem T/N

2. ako to je istina, kome se mogu obratiti u slučaju da mislim da to oni ne obavljaju kako trebaju, tj. želim reći da radim tu i tamo na crno kako bih si platio prijevoz i marendu jer roditelji mi kao "nemaju" dati ikakvog novca iako znam po bankovnim računima i primanjima da imaju itekako.

3. ako si nađem vlastiti smještaj dok se školujem redovito, jel postoji ikakva šansa da to ide na njihov trošak ili barem dio

 

hvala na bilokakvoj pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. da

 

2. Centru za socijalnu skrb/ Angažirati odvjetnika /Sudu...tim redoslijedom. Njihov novac na bankovnim računima je njihov i sve dok osiguravaju nužno za život to ne mora utjecati na odluku suda. To što mislite da bi trebali plaćati više, može ali i ne mora biti točno.

 

3. s obzirom da niste dijete razvedenih roditelja (naslućujem iz posta) nije vam dodijeljeno uzdržavanje i ili se morate dogovoriti s roditeljima ili pokrenuti parnicu. Sud neće dosuditi da roditelji moraju plaćati smještaj, nego će odsuditi određeni iznos pa ako se to uklapa u 'proračun' za smještaj good for you...ali to i ne mora biti tako jer ovisi o previše čimbenika

 

očito je da se radi o nemogućnosti dogovora u obitelji...kao razumna osoba, probajte sjesti s roditeljima i dogovoriti se. malo vi popustite, malo oni i sve pet. to je najbolji put ka miru u kući i ostvarenju cilja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija