Jump to content

pravo na dijete poslije 4g.????????????


July

Preporučene objave

molim ako netko zna, kakvo bi pravo imao biološki otac moje djevojčice koji ju nije viđao, niti se skrbio na bilo koji način o njoj kad bi tražio neka svoja prava prošlo je 4g..sad sam udana za drugog čovjeka koji se zajedno samnom brine o njoj .unaprijed hvala....... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sramotno je kad otac ne viđa i ne skrbi o djetetu!

Napisali ste:" kad bi tražio neka svoja prava "

To nisu "neka njegova prava" i sami kažete da je on biološki otac!

Članak 87.

Dijete ima pravo na život sa svojim roditeljima, u skladu sa svojom dobrobiti. Ako živi odvojeno od jednog ili oba roditelja, dijete ima pravo na susrete i druženje s roditeljima.

Članak 91.

Roditelj se ne može odreći roditeljske skrbi.

Članak 99.

Roditelji bez obzira žive li zajedno ili odvojeno ravnopravno, zajednički i sporazumno skrbe o djetetu.

Članak 108.

Svatko je dužan obavijestiti CZSS o kršenju djetetovih prava zanemarivanje ili nehajno postupanje itd.

 

Biološki roditelji su za cijeli život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joj! Nemojte ocu uskratiti svoje dijete. To je njegovo dijete i svako može pogriještiti i pokajati se! On ima pravo viđati i družiti se sa svojom kćeri i nemojte mu to braniti! MOLIM VAS! Užasna može biti spoznaja vašeg djeteta da ga je odgajalo neko drugi, a ne njen otac i pitanja mogu biti veoma direktna, na što morate dati istiniti odgovor! Vi ste majka tom djetetu, a on je otac i oprostite mu to nekako i pustite da sa vašim djetetom razvije očinski odnos. I novac će doći - garantiram od njega, jer ipak savjest je savjest! Na koljenima Vas molim, nemojte djetetu uskratiti oca, pls..!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene zanima, ne znam je li ovdje slučaj da biološki otac nije priznao dijete pa u dokumentima piše da je otac djeteta majčin sadašnji suprug, ima li biološki otac i do koje djetetove dobi tražiti utvrđivanje očinstva. Da li majka može to izbjeći odnosno zbog izbjegavanja kazneno ili nekako drugačije odgovarati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija