Jump to content

Kuća se NE uklapa u GUP


MS

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Naslijedio sam kuću na području Donje Dubrave bez ijednog papira (građevinske, lokacijske, idejnog itd.)

 

Želim pokrenuti postupak legalizacije. Ugrubo sam stavio na papir računicu i dolazim do toga da mi kuća ne zadovoljava generalni plan uređenja. Naime, po GUP-u za područje na kojem se nalazim dozvoljeno je podrum+2 kata+potkrovlje. U mome slučaju je 3kata+potkrovlje.

Zanima me da li postoji bilo kakav pravni lijek (npr. kazne) kojima bih ipak uspio legalizirati postojeće stanje. Znam da je jedno od rješenja doslovce rušenje jednog kata ali stvarno bih to želio izbjeći (financijski bi me dotuklo dozvole+građeviski radovi).

 

Vezano uz moju kuću:

- prije 1968 godine na tom području postojala kuća (manjih dimenzija)

- u gruntovnici je 2005 godine nacrtano "stvarno stanje kuće" i zabilježeno da nema građevinske

 

Zahtjev, naravno bih podnosio u skladu sa novo važećim zakonom o gradnji koji je stupio na snagu 01.10.2007.

 

Molim Vas, bilo kakvi savjeti... preporuke agancija... bilo što.

Objekat stvarno želim legalizirati i platiti amam baš svaku kaznicu da mirno spavam.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Trebalo bi vidjeti da li je u Odredbama za provođenje GUP-a ugrađena odredba po kojoj objekti koji ne zadovoljavaju propisane uvjete zadržavaju se u prostoru bez mogućnosti mijenjanja gabarita.

MS je napisao:

Pozdrav,

 

Naslijedio sam kuću na području Donje Dubrave bez ijednog papira (građevinske, lokacijske, idejnog itd.)

 

Želim pokrenuti postupak legalizacije. Ugrubo sam stavio na papir računicu i dolazim do toga da mi kuća ne zadovoljava generalni plan uređenja. Naime, po GUP-u za područje na kojem se nalazim dozvoljeno je podrum+2 kata+potkrovlje. U mome slučaju je 3kata+potkrovlje.

Zanima me da li postoji bilo kakav pravni lijek (npr. kazne) kojima bih ipak uspio legalizirati postojeće stanje. Znam da je jedno od rješenja doslovce rušenje jednog kata ali stvarno bih to želio izbjeći (financijski bi me dotuklo dozvole+građeviski radovi).

 

Vezano uz moju kuću:

- prije 1968 godine na tom području postojala kuća (manjih dimenzija)

- u gruntovnici je 2005 godine nacrtano "stvarno stanje kuće" i zabilježeno da nema građevinske

 

Zahtjev, naravno bih podnosio u skladu sa novo važećim zakonom o gradnji koji je stupio na snagu 01.10.2007.

 

Molim Vas, bilo kakvi savjeti... preporuke agancija... bilo što.

Objekat stvarno želim legalizirati i platiti amam baš svaku kaznicu da mirno spavam.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija