Jump to content

otkupa drzavnog zemljista


ana22211

Preporučene objave

Postovani,

Mene zanima otkupa drzavnog zemljista na podrucju sela Laskovica,(opcine Rupa) ...

 

Koliko razumijem Zakon o poljoprivrednom zemljistu potrebno je naci geodeta da izmjeri tocnu kvadraturu zemljista kojeg zelim otkupiti, zatim otic u opcinu Rupe, pod kojom spada Lakovica i zatraziti otkup tog zemljista...

 

Natjecaj za prodaju donjet ce lokalna samouprava nakon suglasnosti MPŠVG, a pocetnu trzisnu cijenu utvrditi ce nadlezna porezna uprava...

 

Nakon objave natjecaja potrebno je da se prijavim na natjecaj, ponudim cijenu i prilozim gospodarski program koristenja poljoprivrednog zemljista...

 

Gospodarski program bi trebao sadrzavati: podatke o podnositelju ponude, opis gospodarstva, namjenu koristenja i lokalitet zemljista, tehnološko-tehnicke karakteristike gospodarskog rada i potrebnu mehanizaciju za obradu zemljista koje je predmet kupnje i prikaz ocekivanih troskova i prihoda, te posebnu naznaku kad se radi o ekološkoj proizvodnji...

 

Nactr ugovora o prodji polj.zeljista dostavlja se prije njegova potpisivanja zupanijskom drzavnom odvjetnistvu radi davanja pravnog misljenja...

 

Da li sam dobro razumjela Zakon?

Zanima me jos koliko je vremena potrebno da se dobije suglasnost MPŠVG, te koliko okvirno traje procedura otkupa drzavnog zemljista?

 

 

Sa stovanjem,

 

Ana

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Da ne otvaram novu temu (i onako ih ima mnogo), a ovo je najbliže onom što mene zanima pa bih bila zahvalna ako bi netko mogao odogvoriti..Unaprijed se ispričavam na laičkom rječniku. Naime, kupujemo nekretninu koja je sagrađena na privatnom zemljištu, ali sve oko nje je državno. Pošto bi mi barem 300-400 m2 oko nekretnine (za vrt ili sl.) imali smo na umu otkupiti to zemljište od općine međutim došavši kod načelnika općine saznali smo da je to zemljište (zajedno sa nekim ostalima) od 1.1.2014. prešlo u vlasništvo države RH i da bi trebali to od njih kupiti. Zanima me što sve treba napraviti, koji nam papiri trebaju, odakle uopće početi; rekli su nam da bi to trebalo ići na javnu prodaju i da država određuje cijenu...? Ako ta cijena bude previsoka, možemo li odustati ili...? PS. Ne radi se o nikakvom poljoprivrednom zemljištu (obični trava i kamen). Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija