Jump to content

iz starosne u invalidsku mirovinu


bigi11

Preporučene objave

Od 2001. se nalazim u starosnoj mirovini određenoj po ZOMO, medjutim, zdravstveno stanje mi se tokom godina dodatno pogoršalo, a osim toga mi je nakon odlaska u mirovinu priznat status HRVI, do sada još uvijek samo privremeno. Sada me zanima što dalje napraviti, da li imam pravo na novi izračun mirovine po ZOPHB, kome se obratiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Poštovani htnet

 

 

Citat sa internetske stranice HZMO - najčešća pitanja

 

 

------------------------------------------------------------

home > pitanja > najčešća pitanja > invalidska mirovina

 

 

Invalidska mirovina

 

Može li invalidska umjesto prijevremene mirovine?

 

PITANJE

Ostvarila sam prijevremenu starosnu mirovinu. U međuvremenu sam se razboljela. Mogu li ostvariti invalidsku mirovinu za koju smatram da bi bila povoljnija?

 

ODGOVOR

S obzirom na to da ste već ostvarili prijevremenu starosnu mirovinu, zbog pogoršanja zdravstvenog stanja ne možete ostvariti invalidsku mirovinu. Pravo na invalidsku mirovinu ima osiguranik od dana nastanka invalidnosti. Međutim, da ste ispunjenjem uvjeta za prijevremenu starosnu mirovinu zatražili invalidsku mirovinu zbog zdravstvenog stanja, tu ste mirovinu mogli ostvariti.

------------------------------------------------------------

 

 

Pretpostavljam da je isti odgovor i na pitanje za starosnu mirovinu.

 

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto si u starosnoj mirovini a zdravlje ti se pogoršava imaš pravo na invalidsku braniteljsku mirovinu tek kad stekneš status rvi-a trajno.Skupljaj papire. ratni put ako nemaš traži pošto se dugo na njega ćeka.Znaći kad dobiješ trajno riješenje tada kod svog doktora i mirovinsko i traži da ti se mirovina obraćunava po zakonu o braniteljima.Prvo kod svog doktora kad ispuni obrazce odneseš u mirovinsko i ćekaš da te vještak pozove na komisiju itd,nadam se da sam malo pomogao ja sam tako išao pa ako te još nešto zanima pitaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija