Jump to content

99.1


nepravda

Preporučene objave

pomoć

imao sam TTO , bila je prva rasprava . Na raspravi okrivljenik kaže da je ozljedu nanio u samoobrani , da sam ja njega napao . Sudac sad zove sve svjedoke na sud . Tužbu je pokrenulo DO. Moje mišljenje je da nam netreba uopće sud , kad ljudi rade od suda šta žele . Kako netko može dati izjavu na policiji jednu , a na sudu drugu . Kako će to završiti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se odmah bunite? Sud je upravo tu da ljudi ne bi utjerivali pravdu na "svoj" način. Okrivljenik se nažalost po našem zakonu (i po svim drugim) može braniti i lažima. Tu su međutim dokazi među koje spada i isaz svjedoka, a vi ste upravo svjedok. DO ne bi podnosilo optužni prijedlog da nije smatralo da ima dokaza.

Uostalom ako ste u pravu zašto vam zvanje svjedoka smeta? Zar mislite da sud ima kristalnu kuglu iz koje zna tko govori istinu.

 

Oprostite na ovakvim komentarima, ali usmjereni su na bolje shvaćanje sustava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ti bi radje da policija sudi. Sve što se izjavi na policiji ide ravno u smeće i na tome se ne može temeljiti presuda u kaznenom postupku. Zapisnici iz policije sudcu služe samo za to da zna koga će pozvati na glavnu raspravu (ili u istragu ako se prije toga vodi istražni postupak.

 

Kad bi policija sudila postali bi i formalno policijska država.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija