Jump to content

pomoć glede malog mede


komatoza

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svim prekršiteljima,

 

jedno pitanjce. Vozim se ja tako Zvnimirovoj ( bio na plesu jer se ženim, pa treba znati plesati ) i vozim iza tipa . Obojica vozimo više od dopuštene i krenem ja njega pretjecati i taman kad sam ga zaobišao, murjak me zaustavi i kaže da sam išao 77. Kažem ja njemu da je nemoguće da su me ulovili sa pištoljem jer čim sam krenu u pretjecanje, on je izletio na cestu.

 

Zar ja ne moram odvoziti određenu metražu da bi me pištolj uhvatio ili su to neki novi koji hvata odmah čim te nacilja??

 

Drugo, čovjek nije predamom poništio pištolj.

 

Treće, nakon kaj me uhvatio, otišao je mijenjati baterije na pištolju (ne znam zakaj sam ovo rekao, ali ožda je važno)

 

Četvrto, jel se može kako kazne izbjeći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav svim poštovateljima zakona.

 

Jedan odgovor. Obojica ste vozili iznad dopuštene brzine, a laser ("pištolj"= je toliko precizan da ga koriste u natjecanjima Formule 1. Vrijeme potrebno da vas "okine" je jedna - dvije sekunde (ova druga radi sigurnosti, a ne zbog nemogućnosti uređaja)

 

Dakle ne morate odvoziti određenu metražu, već je dovoljna i centiemtraža :-D

 

Drugo. nije pred vama poništio pištolj znači da je imao još metaka u bubnju :fajter::smijeh2:

 

Treće. je išao mijenjati baterije znači da je previše pucao tih dana.

 

Četvrto. Kazna se može izbjeći prigovorom, kvalitetnom obranom, eventualnom žalbom i eventualnom zastarom (još neko vrijeme)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Vrijeme potrebno da vas "okine" je jedna - dvije sekunde (ova druga radi sigurnosti, a ne zbog nemogućnosti uređaja)

 

Dakle ne morate odvoziti određenu metražu, već je dovoljna i centiemtraža :-D

 

 

čovjeka je zaustavio s očitanom brzinom, navodno, 77 km/h što iznosi 21,38 m/s, dakle ne radi se o centimetrima pri toj brzini, već o metrima.

jasno je da se može raditi i o centimetrima ali pri puno manjim brzinama.

 

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo to sam i ja primjetio....treba ih ja dobrano preći da me on može odmah tako skinuti....

 

drugim riječima, ide žalba....

 

navodno sam jednom pročitao da je u žalbi dovoljno samo napisati da se žalim...drugim riječima biti koncizan. da ne treba u detalje jel to ok?

magel je napisao:

 

 

čovjeka je zaustavio s očitanom brzinom, navodno, 77 km/h što iznosi 21,38 m/s, dakle ne radi se o centimetrima pri toj brzini, već o metrima.

jasno je da se može raditi i o centimetrima ali pri puno manjim brzinama.

 

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

21,38 m/s ne znači da je on njega mjerio 1 sekundu i zabilježio pomak od 21.38 metara, već da je u određenom vremenu (to dakle može biti i pola sekunde) izmjerena brzina kretanja objekta. Dakle moglu se dogoditi da laser u pola sekunde izmjeri pređenih 11,44 metra.

 

Da nije ovako kako pišem, onda bi mjerenje brzine mnogih objekata bilo nerazrješiv problem.

 

Glede žalbe.

Prvo vam ide prigovor ako ste dobili prekršajni nalog, a onda kada dobijete rješene nakon provedenog prekršajnog postupka, tek se onda žalite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija