Jump to content

sudačke greške


muca

Preporučene objave

Što ako sudac u presudi o uzdržavanju djeteta napiše krivi datum (godinu) od kada počinje dug? U konkretnom slučaju fulala je čitavu godinu dana, pa je dug tako manji za 12 mjeseci?

I kako to sudac može "pisati" presudu devet mjeseci, a onda na njoj napisati retrogradni datum? Npr. napiše ju u rujnu, a na njoj stoji da je napisana šest mjeseci prije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz Zakona o parničnom postupku:

 

Ispravljanje presude

Članak 342.

Pogreške u imenima i brojevima, i druge očite pogreške u pisanju i računanju, nedostatke u obliku i nesuglasnost prijepisa presude s izvornikom ispravit će sudac pojedinac odnosno predsjednik vijeća u svako doba.

Ispravljanje će se obaviti posebnim rješenjem i unijeti na kraju izvornika, a strankama će se dostaviti prijepis rješenja. Ako između izvornika i prijepisa presude postoji nesuglasnost u pogledu kakve odluke u izreci presude, strankama će se dostaviti ispravljeni prijepis presude s naznakom da se tim prijepisom presude zamjenjuje prijašnji prijepis presude.

U takvu slučaju rok za izjavljivanje pravnog lijeka u pogledu ispravljenog dijela presude teče od dana dostave ispravljenog prijepisa presude. O ispravljanju presude sud može odlučiti bez saslušanja stranaka.

 

Čujte, ja sam stranka (kronična) a ne pravnik, ali mislim da ovo gore "u svako doba" znači "u svako doba".

 

Da li ćete zbog toga morati podnositi novi ovršni prijedlog, ili dopuniti postojeći ili... ne znam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija