Jump to content

kvarovi novog auta pod garancijom, POMOĆ !


brazzo

Preporučene objave

Kupio sam u 7 mj. 2005 godine novi chevrolet lacetti i da bi mi nakon 5000 km. riknuli ventili(zamjenjemi), nakon par mj. ode brtva poklopca ventila(zamjenjeno), u 1mj.2007 izvadim kljuć iz brave a ono gle čuda auto i dalje radi :-? , otvorim vrata auto se ugasi :-?:-?:-( (poprave i to), sada u 10mj. ode letva volana (poprave i to) i danas ode elektromotor brisaća :-? .

 

 

Zanima me dali kuća koja mi je prodala taj auto ima kakvu zakonsku ili moralnu obavezu da produži garantni rok,jer dok je garancije to će se popravljat ali pitanje je šta poslje kad se auto toliko kvari!?

 

 

MOLIM DA MI NETKO POMOGNE

 

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Zakon o obaveznim odnosima

 

2. Odgovornost za materijalne nedostatke

Materijalni nedostaci za koje prodavatelj odgovara čl. 400. do 422. ZOO

 

Članak 410. Zakona o obaveznim odnosima

(1) Kupac koji je pravodobno i uredno obavijestio prodavatelja o nedostatku može po svom izboru:

1) zahtijevati od prodavatelja da nedostatak ukloni,

2) zahtijevati od prodavatelja da mu preda drugu stvar bez nedostatka,

3) zahtijevati sniženje cijene,

4) izjaviti da raskida ugovor.

(2) U svakom od tih slučajeva kupac ima pravo i na poprav­ljanje štete prema općim pravilima o odgovornosti za štetu, uključujući i štetu koju je ovaj zbog nedostatka stvari pretrpio na drugim svojim dobrima.

(3) Troškove otklanjanja nedostatka i predaje druge stvari bez nedostatka snosi prodavatelj.

 

Članak 420. ZOO .

Cijena se snižava prema odnosu između vrijednosti stvari bez nedostatka i vrijednosti stvari s nedostatkom, u vrijeme sklapanja ugovora.

 

3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača čl. 423. do 429. ZOO

 

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

 

 

Dali imate račune za izmijenjene dijelove i sklopove vozila ili neke druge potvrde od servisa kod kojeg ste popravljali vozilo, kojim možete dokazati sve što ste naveli u svom postu da je to i stvarno zamijenjeno na vozilu!?

Budući da ste se odlučili na otklanjanje nedostataka/kvarova na vašem vozilu mišljenja sam da u ovom vašom slučaju imate zakonsko pravo tražiti od auto kuće koja vam je prodala vozilo produljenje garantnog roka zbog bitnih popravaka vozila i sniženje cijene za vrijednost ugrađenih novih dijelova i sklopova vozila, međutim teško je očekivati da će prodavatelj pristati na takvo što, ali uz umijeće pregovaranja moguće je doći do dogovornog riješena vašeg problema. Ono što je bitno da sva svoja pismena traženja uputite na Auto kuću sa kojom ste sklopili ugovor o prodaji vozila(ne na servis), a kopiju možete poslati proizvođaču i generalnom zastupniku za Hrvatsku.

Ne bi bilo loše da se obratite telefonski ili osobno pravniku HAK u Zagrebu od kojeg će te dobiti podrobniji pravni savjet kako dalje postupati. Za utjehu niste samo vi imali ''sportsku sreću''

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija