Jump to content

Oporuka koju zelim objaviti


Skemb

Preporučene objave

Zanima me da li net oporuka (pod punim imenom i prezimenom - dakle s podacima kao reg. korisnik T-com-a, vrijedi u slućaju - zapravo u tijeku je - moje smrti ?

 

Nije mi problem otvoriti neku free web stranicu ali mi je problem napraviti i jedan korak, a ionako i sada teško pišem. Također ne želim da mi bilo tko dolazi u kuću i naslađuje se a najmanje neki odvjetnik ili bilježnik - jer tada uz ove moje ukućane ne mogu izraziti slobodnu volju. Jos mogu pisati na tipkovnici ali ručno pisati oporuku ne mogu jer sam preslab za držati i olovku.....

 

Molim hitan savjet preko ovog foruma jer jedino moji ukućani sin, punica i njhovi prijatelji nemaju pojma o netu...zalosno ali istinito samo se grabaju za moju ostavštinu.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete na taj način oporučiti.

U vašem slučaju, ako se ne možete potpisati jedini način je sastaviti javnu oporuku pred sucem ili javnim bilježnikom.

Možete unaprijed sastaviti oporuku na računalu, pa se s njom poslužiti pri provođenju formalnih radnji.

To može biti učinjeno u sudu, ali ako ne možete doći na sud možete zahtjevati da službena osoba dođe k vama.

Dosta komplicirana procedura, ali i oporuka je ozbiljna stvar pa je oprez opravdan.

Što se tiče vaših ukućana, oni ne moraju znati za sadržaj oporuke i nemaju pravo prisustvovati obavljanju službenih radnji, a vi ju nakon sastavljanja možete ostaviti sudu ili bilježniku na čuvanje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija