Jump to content

rodiljna naknada


dalma

Preporučene objave

pitanje!!! malo sam zbunjena!!!

odlazim na obvezni porodiljni dopust 1.2. 2008. ( termin poroda mi je 28.2.2008. -dakle hrabro ću raditi do 28 dana prije poroda :-) ), zanima me hoću li prvih 6 mjeseci dobivati naknadu pune svoje plaće ili prosjeka svoje plaće u proteklih 6 mjeseci????

Jer sam državni službenik a od 1.1.2008. i plaćica ide gore za obećanih 6% a s obzirom da sam u školstvu u 8. mjesecu ide za još 2,2%...ništa od toga nije za baciti!!!!

 

I zanima me, ako otac djeteta uzme porodiljni nakon mojih prvih šest mjeseci, dakle on ode na recimo sljedeća 3 mjeseca, dobiva li i on naknadu u visini pune plaće???

Oboje smo u radnom odnosu na neodređeno vrijeme i plaća nam je veća od nekadašnjek limita od 4250, 00kn

 

puno hvala... lijepi pozdravi :-?delimitirana porodljina naknada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me hoću li prvih 6 mjeseci dobivati naknadu pune svoje plaće ili prosjeka svoje plaće u proteklih 6 mjeseci????

 

Prosjek posljednjih 6 mjeseci (obračunsko razdoblje 6 mjeseci prije stupanja na obvezni rodiljni dopust)

 

a od 1.1.2008. i plaćica ide gore za obećanih 6% a s obzirom da sam u školstvu u 8. mjesecu ide za još 2,2%...ništa od toga nije za baciti!!!!

 

Ta povećanja neće biti uključena u rodiljnu naknadu zbog obračunskog razdoblja (vidi gore)

 

I zanima me, ako otac djeteta uzme porodiljni nakon mojih prvih šest mjeseci, dakle on ode na recimo sljedeća 3 mjeseca, dobiva li i on naknadu u visini pune plaće???

 

Ne dobiva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija