Jump to content

prevara


melax

Preporučene objave

gdje naći odvjetnika koji se kuži u informatiku?

na policiji me nisu uopće razumjeli, kad sam rekla da mi je onemogućen pristup web stranicama koje sam izradila, naime, imam firmu i bavim se izradom weba.

do sada sam site-ove podizala na server koji sam naslijedila, a kojeg je vlasnik gosp.b.

zakupila sam novi server, i htjela sam ih preseliti, međutim, dotična se oglušuje na moje molbe, da mi preda file-ove.

policajka mi je rekla" pa napravite vi sebi novu stranicu"..

ali, to su moje reference, to smo mi izradili i naplatili...

nije me razumjela. vidjelo joj se to u očima.

dakle, prisiljena sam sudskim putem potraživati ono što je moje...ali, gdje naći odvjetnika koji kuži o čemu se radi?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda bi moglo biti u vezi s autorskim pravima, budući se služite Internetom, pokušajte naći neku od agencija ili udruga koje se time bave pa Vas oni možda upute na upućenijeg odvjetnika.

 

Ako imate pismeni ugovor s dosadašnjim pružateljem usluge ili on posluje pod nekim napisanim općim uvjetima, onda Vam treba konzultacija iz obveznog prava.

 

Angažirajte odvjetnika. Ako nije stručan za to područje, nemojte ga opunomoćiti nego vodite postupak sami, a njega uzmite kao konzultanta da Vas uputi u pravne forme i postupke. Tu je pitanje da li se to isplati s obzirom na vrijednost tih stranica. (Zanima me da li bi gđa.policajka piscu kojem su maznuli original romana od 500 stranica rekla da napiše drugi, još bolji?)

 

Pokušajte doći do stručnjaka u MUP-u koji se bave informatičkim kriminalom, onima što love pedofile i slično, možda Vas onu bolje shvate i upute.

 

Ili nađite dobrog hackera i recite gospodinu: ili moje stranice ili ti je server od sutra mrtav. (Ovo zadnje naravno ne mislim ozbiljno, samo se šalim:-)

 

PS. Ipak mi nije jasno kako to da nemate kopije? Ako se time profesionalno bavite, onda je to vrlo neobično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto, nemam kopije, jer smo skupa radile, tj. počela sam raditi za nju, nakon nekog vremena ona je zatvorila obrt, jer ju je porezna blokirala. kako ja nisam imala nekog izbora, jer nešto se raditi mora, a najbolje je raditi ono što znaš, odlučila sam otvoriti svoj obrt.

čak sam joj dala novce za inventar u firmi, koje ona sad negira, sva sreća da imam svjedoke. site-ove sam dizala na server koji još glasi na njeno ime, u međuvremenu, zakupila sam novi server, s namjerom da ih prebacim, međutim ona se oglušuje na sve moje molbe. koliko čujem, ima namjeru sve site-ove preseliti na neki drugi server, iako to ne bi smjela bez dozvole samih vlasnika domena.

inače, ona je bila moja dugogodišnja prijateljica, i ja sam joj, jednostavno vjerovala, naime, uvijek polazim od sebe, pa nisam računala s tim da će me prevariti.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija