Jump to content

Kako ispuniti obrazac Darovnog ugovora iz NN-a? Molim savjet još danas...


nelica05

Preporučene objave

Dragi dobri odvjetnici i javni bilježnici...i ostali koji znaju...

 

Molim da mi netko sugerira što treba pisati u dvije rubrike:

I. Darovatelj daruje daroprimitelju svoje nekretnine upisane u zk.ul.-------k.o.-------- i to: k.č.---------- koja(e) se u naravi sastoji(e) iz------------ (e pa sad od čeg se zemljište može sastojati?)

i

kako mogu upisati vrijednost nekretnine ako ne znam koliko vrijedi - zar trebam prije toga obaviti procjenu od strane stručnjak i još i to platiti ili napišem cca., tj. svoju procjenu?

 

Jako mi je hitno, zapravo niti ne stignem kod odvjetnika...ako bi netko bio ljubazan i odgovorio mi. Hvala! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opis nekretnine prepisite doslovno iz zemljisno knjiznog izvatka.

 

Valjda znate koliko vrijedi nekretnina. Ne morate zvati vjestaka, napisite onoliko koliko mislite da vrijedi. Ako napisete premalo, porezna uprava ce tako i tako razrezati porez prema svojim tabelama procjene. Da li ovo uopce darovanje ide u red oporezivih ili ne? Tko kome daruje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru!!!

 

Moja majka želi meni darovati zemljište koje je potpuno u njenom vlasništvu - oporukom je to riješeno prije godinu dana. Izvadak iz zemljišne knjige nemam (nismo ga izvadili), ali postoji rješenje o ostavštini (mislim da se tako zove), gdje su točno opisane čestice..., to mogu prepisati, pretpostavljam...

 

Porez mislim da ne plaćam jer se radi o prvom potomku... Ne bih željela nešto krivo napisati u Ugovoru (bilježnika ionako "nije briga" za sadržaj...) jer mi je sve dosta hitno pa neću imati ispravak ako zabrljam...

 

ovaj dio mi nije jasan: koji se u naravi sastoji iz..., ako je samo zemljište, ne znam od čega bi se moglo sastojati?

 

Hvala na trudu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija