Jump to content

Čija je zemlja


dubrovnik

Preporučene objave

17.05.1996. Predan je prijavni list po kojem se garaža(ucrtana) i zemljište kraj garaže otcjepljuje od veće čestice u skladu s ostavinskom raspravom i stvara se nova čestica. Vlasnici te čestice dana 23.08.1996. sklapaju ugovor o prodaji garaže točno određene površine na navedenoj čestici jednom gospodinu što stoji u ugovoru. Gospodin traži punomoć da može riješiti stvari vezane za uknjižbu koju i dobiva 26.08.1996. za garažu koju je kupio ugovorom. Dana 01.01.1997. Stupa na snagu zakon o vlasništvu. Dana 06.02.1998. Vlasnice čestice po spomenutom prijavnom listu sklapaju s mojom majkom ugovor o prodaji zemljišta uz garažu na navedenoj čestici. Dana 06.07.1998. plaćen je porez na navedeno zemljište. Zbog greške našeg odvjetnika prilikom upisa broja čestice moja majka se nije uspjela uknjižiti iako se u opisnom dijelu ugovora bez greške može utvrditi o kojoj se čestici radi. Tijekom 1999 godine jedna od dvije vlasnice po prijavnom listu iz 1996 umire. Gospodin koji je kupio garažu se nedavno sjetio i iskorištava punomoć iz 1996 godine po kojoj kao opunomoćenik jedne žive i jedne umrle vlasnice po prijavnom listu iz 1996. prodaje navedenu garažu (ali ovaj put piše s pripadajučim zemljištem iako to na na njegovoj punomoći nije pisalo) svojoj ženi. S gospodinom je s već zaključen ugovor o prodaji samo navedene garaže 1996.g. Ovjerenu kopiju imam u posjedu. Također imam izjave ovjerene kod javnog bilježnika od žive prodavateljice i čovjeka koji je posredovao u prodaji da je gospodinu prodana samo garaža, a ne i zemlja(kao što i stoji u ugovoru). Moje je pitanje jednostavno. Molim vas da mi odgovorite tko je pravno vlasnik navedenog zemljišta uz garažu. Napominjem da se ne radi o zemljištu bitno potrebnom za korištenje garaže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija