Jump to content

ustrojbeno mjesto?


otkos10

Preporučene objave

Ne razumijem pitanje, kako gdje spada??? Što želiš znati??? Ja sam isto u tom sektoru radio , ako te zanima koji je to čin, to ti treba pisati u postavljenju, ako misliš na vrijeme rat onda mislim da je satnik, a može biti i bojnik zavisi što je tada bilo propisano.. Pojasni malo pitanje pa da vidimo što te konkretno zanima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega rekao sam ti satnik ili bojnik, a pravu informaciju moraš potražiti u postrojbi gdje si bio, oni bi trebali znati,

Ali zašto te to pati kada u Zakonu o braniteljima u osnovici za čin postoji Zamjenik zapovjednika bojne i njegova osnovica je trenutno 126.826 kuna, sve je jasno

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poki je napisao:

...

Ali zašto te to pati kada u Zakonu o braniteljima u osnovici za čin postoji Zamjenik zapovjednika bojne i njegova osnovica je trenutno 126.826 kuna, sve je jasno

 

Ne će biti baš jasno, ako mu u potvrdi od Ureda za obranu (odnosno iz Personalne službe MORH-a za DVO ) ne piše izrijekom: zamjenik zapovjednika bojne, ništa od te osnovice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tablici 20. ZOPHBDR odnosno Odlukama poslije 2005 (ili tablicama kojih ima kako na ovom forumu tako i na drugim internetskim stranicama) , potražite osnovicu za vaš osobni čin i osnovicu za satnika, ono što je veće to će se primjenjivati u vašem slučaju ( ako bude po ustrojbenom bojnik onda još bolje ...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega rekao sam ti da to moraš riješiti u svojoj postrojbi, ovdje ti točan odgovor nitko ne može dati, ti sam moraš znati na kome su mjestu bio i što si radio, iako u to vrijeme tvoj sektor nije bio složen kao čisti vojni, tako si ti bio pomoćnik zapovjednika bojne a bojna ljudi nije postojala i onda o čemu mi pričamo, znam jako dobro o čemu govoriš samo to ćeš morati dokazivati nekome drugome, vodilo se bojna a nije bila ni jača satnija, pa ti sada vidi, i ja sam radio tamo i sve znam,.. Moraš otići u postrojbu pa će ti oni dati ustrojbeni čin

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otkos10 je napisao:

čekaj čekaj ! ja sam ipak pomočnik zapovjednika a ne zamjenik!

Mogao si ti biti i lijevi dodavač desnog pomagača u sredini voda, ali "štos" je u sljedećem: ako dužnost nije izrijekom navedena u već navođenoj tablici iz ZOPHBDR tada se osim osobnog čina gleda ustrojbeni čin ( a ne naziv dužnosti). Ustrojbeni čin je čin, po knjizi ustroja, kojim se popunjava ustrojbeno mjesto ( izvršitelj te dužnosti) u konkretnoj postrojbi. Taj čin ti u svojoj potvrdi navodi Ured (Uprava) za obranu za pričuvu odnosno Personalna služba MORH za DVO. Ured za obranu neće izdati potvrdu o obnašanju dužnosti - ustrojbenom činu temeljem potvrda postrojbi koje nisu sukladne knjizi ustroja (nazi - opis i ustrojbeni elementi) za tu postrojbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poki je napisao:

... tako si ti bio pomoćnik zapovjednika bojne a bojna ljudi nije postojala i onda o čemu mi pričamo, znam jako dobro o čemu govoriš samo to ćeš morati dokazivati nekome drugome, vodilo se bojna a nije bila ni jača satnija, pa ti sada vidi, i ja sam radio tamo i sve znam,.. Moraš otići u postrojbu pa će ti oni dati ustrojbeni čin

Izdavanje potvrde o ustrojbenom činu i obnašanju dužnosti nema veze s popunom postrojbe, ako je ustrojbena jedinica ili cjelina određena npr. kao bojna a ja sam zapovjednik bojne dobiti ću potvrdu bez obzira je li ta bojna popunjena 10% ili 100%, podatak o popuni je utjecao na isplatu zapovjednog dodatka i na ništa više oko dužnosti.Može on otići u postrojbu i dobiti podatak (usmeno ili pisano) koji je to ustrojbeni čin za tu dužnost, ali skrećem pozornost da je to samo orijentir ( koji može zbuniti ...) jer se "broji" samo potvrda Ureda koju oni dostavljaju HZMO na službeni zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija