Jump to content

stari agrari


asap!

Preporučene objave

" Ja plemeniti Franjo Tahi......"

 

Šalim se!

:-D

 

No, nije mi jasno što želiš brisati:

 

a) prijedlog za razrješenje kmetskih odnosa ili

 

b) tebi treba kako izgleda prijedlog za rezrješenje istih

 

U situaciji a) tj. ako ti je netko (kmet od prije 100 godina) stavio prijedlog (naglasak na ovom prijedlog) za uknjižbu kakvog prava, to nije nikakav teret da bi ga ti mogao brisati. To je jednostavno zemljišnoknjižni postupak koji još nije riješen (mislim da je ovo rekord!).

 

Dakle, moraš tražiti od zemljišnoknjižnog odjela da izvoli što prije riješiti taj predmet, tj. da zahtjev usvoji ako udovoljava svim ondašnjim propisima, odnosno da isti odbaci ako ne udovoljava propisima (mislim da nećeš imati problema s požurnicom zbog toga jer spis prekratko stoji)

 

Tu i sam vidiš opasnost da sud usvoji takav zahtjev i kada bi kmet postao vlasnikom gdje si ti onda lagano ......... No, mislim da je mala vjerojatnost za tako nešto, tim više ako treba zahtjev nadopuniti.

 

Ako je slučaj pod b) tu ti ne mogu pomoći, posavjetuj se s z.k. sucima, mislim da će ti u ovom slučaju izaći u susret (jer ako dospije u novine da netko čeka 170 godina .... :-D )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija