Jump to content

mobbing


mpikac

Preporučene objave

Prilikom ukidanja mog radnog mjesta premješten sam na drugo radno mjesto a da se nisu poštovale odredbe zakona. To mogu potvrditi i time što je na moju žalbu dugostupanjska komisija poništila rješenje o rasporedu. Nakon toga ponovo me se premješta na drugo radno mjesto koje je identično u rangu samo se drugačije zove, naravno i manja je plaća od one prije. Iako nema nikakvih osnova za ovakav raspored osim podobnosti mislim da se prema meni vrši mobbing. Da li je mobbing i samo maltretiranje ili trebam i nekog opaliti šakom pa da dokažem da je to imalo i psihičke posljedice.

Ima li stalnim premještajem na niže plaćena mjesta mobbinga unatoč sudskoj odluci da je nezakonito i kako da se zaštitim :-x

 

kojim propisima je regulirana ta problematika koja štiti dostojanstvo radnika :klanja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

AKo ste premješteni na radno mjesto s manjom plaćom, a za to nisu ispoštvani uvjeti predviđeni zakonom, onda imate pravo tužbom tražiti ostvarenje svojih prava, odnos da vas se vrati na svoje radno mjesto (staro) ili ako njega nema, onda da vam se da odgovarajuće radno mjesto.

Ako nema takvih mjesta nego samo nižih, onda ima malo problema i ne preostaje vam ništa drugo nego prihvatiti taj lošiji posao.

 

Uglavnom svratite vi do odvjetnika jer iz vaše priče slijedi da je tu stvar malo poduža od par rečenica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija