Jump to content

prodaja stana prije razvoda


sonja_k

Preporučene objave

Našla sam stan za kupiti po vrlo povoljnoj cijeni. Situacija prodavatelja je međutim slijedeća:

Suprug je upisan kao jedini vlasnik, ali se razvodi. Pretpostavljam da bi se nakon razvoda taj stan smatrao zajedničkom imovinom s obzirom da je stečen za vrijeme trajanja bračne zajednice.

Ne znam dali da vjerujem njegovoj izjavi da razvod još nije gotov pa me zanima slijedeće:

1) ako kupim, a ispostavi se da je brak razveden, dali je naš ugovor o kupoprodaji valjan ili njegova supruga može što zahtijevati od mene

2) ako kupim, a ispostavi se da brak nije razveden, ali je parnica u tijeku - dali to ima utjecaja na mene, tj. dali je suprug ovlašten u tijeku brakorazvodne parnice raspolagati tom imovinom

3) dali moram na još nešto misliti?

 

U pitanju je stan, dakle nije mali novac, pa bih molila ako mi netko može potanko objasniti ovu situaciju?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vi kao kupac niste dužni istraživati izvanknjižno stanje, dakle možete postupati s povjerenjem da je ono što je upisano u zemljišnoj knjizi istinito i potpuno. nakon što se upišete kao vlasnica stana u zemljišnoj knjizi, supruga vlasnika će moći isticati zahtjev prema bivšem suprugu za povrat 1/2 dijela kupoprodajne cijene.

ali obzirom da je možda brakorazvodna parnica u tijeku, i da postoji opasnost da se za vrijeme procesa kupoprodaje, koji može potrajati i više mjeseci, zemljišnoknjižno stanje i izmijeni, preporučam vam da obavezno zatražite pratnju pažljivog odvjetnika prilikom sklapanja posla, koji će se pobrinuti da poduzmete odgovarajuće mjere radi vlastite sigurnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija