Jump to content

6-a mirovina


bane

Preporučene objave

Dragovoljac sam domovinskog rata,od 96-te kao prićuvni desetnik dobijam namješteničko mjesto gdje radim do 31.12.2006,naime sa tim danom sam preveden na osnovi ćina iz rata u DVO iodmah umirovljen sa pravom na 6-a mirovinu.Pošto sam relativno mlad sa 21 godinom efektive+dupli radni staž i sa malim prosjekom(namještenićke plaće) mirovina mi iznosi 1964 kn.Kada sam odlazio u mirovinu nisam baš dobivao neka objašnjenja osim da bi tu mogučnost trebalo iskoristiti jer namještenici moje struke u vojsci nemaju perspektivu(prehrambena struka).Sada polako svašta čujem i ne mogu da vjerujem.Pošto imam dvoje male djece poprilično sam zabrinnut pa bi molio ako neko može da mi odgovori na neka pitanja:

-dali je točno da ta mirovina u slučaju moje smrti nije nasljedna na moju djecu.

-dali je točno da u slučaju produžetka roka za podnošenje zahtjeva za HRVI(ptsp)ova mirovina ne može poprimiti drugi oblik.

-dali postoji neki način da se ona poveča.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bane je napisao:

... Pošto imam dvoje male djece poprilično sam zabrinnut pa bi molio ako neko može da mi odgovori na neka pitanja:

-dali je točno da ta mirovina u slučaju moje smrti nije nasljedna na moju djecu.

-dali je točno da u slučaju produžetka roka za podnošenje zahtjeva za HRVI(ptsp)ova mirovina ne može poprimiti drugi oblik.

-dali postoji neki način da se ona poveča.

Unaprijed hvala.

1. Nijedna mirovina nije naslijedna, supruga, djeca i roditelji imaju pravo na obiteljsku mirovinu, naravno pod uvjetima iz zakona.

2. & 3. Osoba koja u invalidsku mirovinu ide po članku 6a., istu ostvaruje zbog profesionalne nesposobnosti za rad. S obzirom da je ta osoba dužna prijaviti svaku promjenu koja može utjecati na navedeno pravo i iznos mirovine, sigurno je da će ostvareni status HRVI-a ili pogoršanje zdravstvenog stanja rezultirati promjenama u iznosu mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija