Jump to content

Tužba poslodavca


pernata

Preporučene objave

Pozdrav svima i unaprijed hvala na odgovorima ...

 

Dakle, nedavno sam na dosta mučan način prekinula radni odnos s poslodavcem. Situacija dosta komplicirana, no da ne duljim - pojavili su se neki problemi s jednim klijentom za kojeg smo radili. Nisam ih skrivila, niti su oni to ranije primijetili. Uglavnom, poslodavac me želi tužiti - ustvari ne znam po kojoj osnovi i za što točno.

 

Pitanje je ustvari može li me poslodavac tužiti (otkazni rok sam uredno odradila i odnos je završen) i po kojoj osnovi, u kojem roku? Profesorica stranih jezika sam po struci, pravo mi je špansko selo, sorry ...

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na brzom odgovoru. Problem je u tome što nema financijske štete (izravne), a i ova je "šteta" ispravljiva.

 

Kako uopće odrediti štetu za nanošenje ugleda (ako to bude osnova), odnosno potencijalni izgubljeni posao (u slučaju da taj klijent više ne naruči posao, iako ničim nije ni dao do znanja da će to učiniti)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje kako uopće odrediti štetu ne može biti odgovoreno a da se na znaju sve okolnosti slučaja, da li će klijent nastaviti suradnju, da li će ista stagnirati, hoće li doči do odgode suradnje, da li će doći do gubitka poslovnog ugleda i slično...Tužiti može i za izravnu imovinsku štetu, za izmaklu korist...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grozno - ništa od toga ne može biti dokazano, mislim niti ja niti on možemo išta dokazati.

 

Anyway, ako znate za nekog dobrog odvjetnika za radno pravo, please help ... Može i na pm da ne bude reklame.

Nikad u životu se nisam bavila tužbama, posao sam uvijek shvaćala kao posao i sad zaista ne znam kuda krenuti ....

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija