Jump to content

pismeni


karmeni

Preporučene objave

Kao prvo da pohvalim stranicu, super je!

 

Malo sam starija gospođa i sada u podmaklim godinama moram ići polagati ispit.

 

Sve sam teme pročitala o državnom ispitu i imam osjećaj kao da sam već na pola puta da ga položim. Interesira me jedna stvar, kakav je pismeni ispit, i što bude kao tema? Da li bude jedna ili više tema?

 

Pozdrav svima, koji su položili, koji uče i koji se tek spremaju da uče!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

takodjer me zanima kakav je pismeni - pitanja koja se ticu kojeg obavljamo ili konkretni primjer, jedno pitanje, vise i kakav je usmeni posebnog dijela???? :tilt:

imam jos par pitanja:

naime kada se racunaju rokovi- da li se u rok racuna vikend?

i nikako da to kod rjesenja skontam - kada su konacna -trebam neki primjer!!

hvala svima :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rokovi: početak i tijek rokova ne sprečavaju nedjeljni dani i dani državnih praznika. Ako posljednji dan roka pada u nedjelju ili na dan državnog praznika ili nekog drugog dana kad tijelo kod kojeg se radnja postupka treba poduzeti ne radi, rok istječe istekom prvog idućeg radnog dana. Dan dostave tj. dan kad je priopćenje izvršeno ne uračunava se u rok, već se za početak roka uzima prvi idući radni dan.

Rješenja: rješenje drugostup. tijela je konačno kad se dostavi stranci (valjda) ???, a za prvostup. tijelo ne znam. I meni treba odgovor što se toga tiče! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam tek počela učiti za ispit i još mi nisu jasne neke stvari (tek sam proučila ZUP i ZUS). Sad kad si napisala da su konačna rješenja ona za koje nema redovnog pravnog lijeka sjetila sam se tog načela i sad su mi stvari jasnije i imaju smisla (bar što se konačnosti rješenja tiče, a vjerujem da ću imati još pitanja kad se bacim na proučavanje i drugih zakona). Hvala što si nam riješila problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija