Jump to content

DSI za VSS pravne struke!


Pravnica555

Preporučene objave

Ljudi pliiiz neka neko kaže je li istina da pravnike baš tlače na tom ispitu i da moraju znat puno više nego ljudi ostalih struka??? Ako je istina to je fakat nepravedno!!!

Inače radim u JLS, posebni dio imovinsko-pravni poslovi, pa ako neko ima bilo kakav savjet, iskustvo molim da se javi! šta najčešće pitaju, nije valjda da cijeli zakon o vlasništvu pile???

Ajde ljudi pliiiiiiiiiiz!!! Fakat bi mi puno značilo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najnormalnija je stvar da bi pravnici na tom ispitu trebali pokazati puno više znanja od kak veliš sama ljudi ostalih struka, u biti tako nekako je i koncipiran taj ispit, no eto prije jedno par godina bio sam tamo i nije bilo nikakvih problema. Ukoliko usporedim to tamo i ispite na pravnom fakultetu, zapravo, tako se nešto ne može usporediti po ničemu. Bez straha, sve bude ok.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pixy, ti si pravnik, ili...? Mislim, to iz osobnog iskustva govoriš da pravnike tlače, ili si tako načuo? Ako nisi pravnik, mislim da ne možeš procijeniti što je za pravnika full teško pitanje.

I da, ako nisi, nemoj ljudima davat takve informacije jer su u stresu i bez toga!

 

Za pokretačicu topica - da, istina da je pravnike pitaju "više" nego ostale, no nije istina da ih "FULL tlače".

Ta teška pitanja su teška onima koji nisu pravnici, a nama koji smo prošli tlaku s upravnim na faksu to spada u rang normalnih pitanja!

 

Neće te sigurno ispitivati CIJELI ZV (to ti je kao posebni dio, jel tako?), vjerojatno neke osnove koje i tako znaš, ako se time baviš. Imaj na umu da su ispitivači službenici koji rade u SDU, a ne profesori na faksu, i da ni one ne znaju baš sve o svemu ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ne tlace uopce, otkud vam to?

 

ja sam bila jedini pravnik u svojoj grupi na DSI i uglavnom sam sluzila za korekciju tudjih netocnih odgovora. pitanja iz upravnog prava su ti tipa kako se pokrece postupak pred upravnim sudom, nabroji nacela upravnog postupka, sto sadrzi rjesenje i u kojem se roku donosi, sto je upravni postupak...prelagano i ne moze se uopce usporediti s ispitima na faxu, kao sto je rubens vec rekao. ne ide se u detalje, vec sirinu, a ispitivaci su sluzbenici ili duznosnici u drzavnoj upravi koji imaju i svog posla pa im ispitivanje nije najbitnija stvar na svijetu kao profama s faxa. uz to, grupa je mijesana i ima i sluzbenika sa sss pa je ispit, koliko se barem meni cini, nekako najvise prilagodjen njima. jedino je eu malo skakljiv, ono sto je mene pitala nije imalo veze s onim sto pravnici uce na faxu, vise je bila politika, ali svi smo prosli.

 

ucila sam iskljucivo iz zakona, osim uredskog poslovanja, zapravo, vise ponavljala jer sve smo to vec prosli na faxu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija