Jump to content

Isplata razlike mirovine !


kira

Preporučene objave

Poštovani !

Umirovljen sam 1996. godine, u 2007. godini utvrdio sam da mi je krivo obračunavata mirovina od dana umirovljenja to jest 04/96. g.Pogreška je učinjena od strane MORH-a na način da je dostavljena kriva osnovica to jest iznos plaće od 12/96. g

kakvi su izgledi i što mi je činiti da mi se razlika isplati.

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikakvi Naime previše je vremena prošlo od 1996 godine,svi rokovi žalbe prošli a dva zakona već pregazili zakon po kojem si ti otišao u mirovinu.Vjerovatno si već 2 puta preveden(Pančić,i ovaj).To je iz moga iskustva , jer je i kod mene učinjena slična greška ali ja sam to već otpisao već dugo dugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

moj suprug je otišao u mirovinu 2002 god,naknadnom provjerom kod odvjetnika ustanovljeno je da je mirovina krivo obračunata,s obzirom da je zakonski rok žalbe prošao nema nikakva prava za ponovnim postupkom.moram napomenuti da su njihova rješenja katastrofa i da ih možeš provjeriti samo uz pomoć stručne osobe. ista stvar vrijedi za ove zaostatke koje su isplačivali prošle godine kao i za rješenja o invalidnosti.samo ako si uporan i dosadan možeš doći do nekih odgovora. čula sam da ovaj mjesec kreče isplata preostalog duga mirovina. živi bili pa vidjeli!!

kira je napisao:

hvala na javljanju i sugeriranju,

Zašto se ne bi isplatila razlika, radi se o primanjima,dali tu mogu biti zastare. Negdje sam pročitao da se zastara računa od dana saznanja za nekakvo pravo.

Molio bi za eventualna iskustva ili pak praksu.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija