Jump to content

viza za SAD


Cak

Preporučene objave

Prije godinu dana sam osuđen za posjedovanje 2 tablete ecstasya. Dobio sam samo novčanu kaznu (4500 kn), koju sam i platio.

Budući da bih trebao ići u SAD na školovanje nekakvo preko firme, pa mi treba viza, zanima me da li trebam ispuniti u formularu da sam osuđivan ili da se napravim blesav i napišem da nisam.

Već nekoliko mjeseci je taj neki novi postupak za dobivanje vize (mora se ići u Innsbruck, London ili Pariz), te se moraju dati otisci prstiju.

Znam da se kaznena evidencija ne bi smjela davati na uvid nikome i da ameri mogu vjerovatno saznati sve o svakome ako hoće, ali mi je malo nerealno da dnevno obrade par tisuća zahtjeva za vize i da ih sve provjere u najsitnije detalje.

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A na koji način bi mogli dokazati da lažem, ako im Hrvatska ne smije dati uvid u moju kaznenu evidenciju? (barem koliko ja znam, možda griješim)

Čini mi se da u KZ negdje piše da se uvid u nečiju kaznenu evidenciju ne smije dati nikome osim hrvatskim sudovima i meni osobno samo ako mi treba za potrebe zapošljavanja u inozemstvu.

Osim toga, mislim da bi mi prije odbili dati vizu, nego je izdati pa da me mogu uhapsiti kada uđem u zemlju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija