Jump to content

zastara za drogu


Maccos

Preporučene objave

istovremeno sam bio prijavljen za drogu na prekrsajnom i zupanijskom sudu.

zupanijski je poceo dosta kasno (godinu i pol nakon djela) i sad je na vrhovnom.

a prekrsajni nista. tj. bilo je prvo rociste na kojem se utvrdjivalo djelo. kao da ce zvati svjedoke,policajce,mene. i od onda nista.

pa me zanima kad mi je zastara? od djela je vec proslo godinu i 10 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Eh, eh...

Prekršajni zakon čl. 10

Protiv počinitelja prekršaja koji je već u kaznenom postupku pravomoćno proglašen krivim za kazneno djelo koje obuhvaća i obilježja počinjenog prekršaja ne može se pokrenuti prekršajni postupak za taj prekršaj, a ako je postupak pokrenut ili je u tijeku, ne može se nastaviti i dovršiti.

 

Dakle, ne može se pokrenuti prekršajni postupak za djelo za koje je proglašen krivim u kaznenom postupku.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ah, zaboravih.... :-D pitanje zastare čl. 13. Prekršajnog zakona

 

(1) Prekršajni se progon ne može pokrenuti kad protekne dvije godine od počinjenja prekršaja.

(2) Posebnim se zakonom može propisati dulji rok za pokretanje prekršajnog postupka za prekršaje propisane tim zakonom ali ne dulji od tri godine.

(3) Zastara ne teče za vrijeme za koje se prema zakonu prekršajni progon ne može poduzeti ili se ne može nastaviti.

(4) Zastara se prekida svakom postupovnom radnjom nadležnog tijela koja se poduzima radi prekršajnog progona počinitelja zbog počinjenog prekršaja.

(5) Nakon svakog prekida zastara počinje ponovno teći.

(6) Zastara prekršajnog progona nastupa u svakom slučaju kad protekne dvaput onoliko vremena koliko je prema zakonu određena zastara prekršajnog progona.

(7) Propisi o zastari, njezinom tijeku i prekidu odnose se i na stegovne kazne koje sud izriče tijekom postupka.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija