Jump to content

Etažiranje stana


rustik1

Preporučene objave

Molila bi odgovor, znalaca, kako provesti etažiranje stana velike površine, a ja bi naravno kupila tek jedan dio. Što sa podrumom kojeg bi vlasnik u cijeni stana poklonio kupcu cjeline, da li je u predugovoru, ugovoru samo dovoljno navesti kupnja u 1/2 djela ili i to treba etažirati. Što s idalnim djelovima, u stambenoj zgradi, pogotovo tavanom, stan je naime na zadnjem katu?Možda mi jednom tavan zatreba.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa za etažiranje treba potražiti pomoć stručnjaka koji se time bavi...da bude sve po zakonu, i da se dobiju legalni papiri, da kasnije ne bi bilo jooj!! :-?

rustik1 je napisao:

Molila bi odgovor, znalaca, kako provesti etažiranje stana velike površine, a ja bi naravno kupila tek jedan dio. Što sa podrumom kojeg bi vlasnik u cijeni stana poklonio kupcu cjeline, da li je u predugovoru, ugovoru samo dovoljno navesti kupnja u 1/2 djela ili i to treba etažirati. Što s idalnim djelovima, u stambenoj zgradi, pogotovo tavanom, stan je naime na zadnjem katu?Možda mi jednom tavan zatreba.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Etažiranje stana ili kuće tj dioba jedne cjeline na više vlasnika kao i sama uknjižba u zemljišnik i vlastovnicu nije komplicirana koliko je problem oko vlasništva tj papira koji potvrđuju vlasništvo.

 

E ovako morate se uvjeriti da dio stana koji želite prodati ili kupiti nije pod nekom od tereta ili se ne vodi sudski postupak za nekretninu. Ako je sve čisto ovim ne mislim na "prašinu" :-D morate naći geometra koji je ovašten na tom području (najbolji su oni koji imaju ovlaštenje katastra) da vam izrade "Elaborat etažiranja" u kojem stoji sve do detalja o nekretnini, prolaz, korisni prostor i ostalo. Sam elaborat vas dođe oko 30 kn / m2 etažiranog stana(barem je ta cijena u Splitu) + 1500 kn izmjera geometra + uknjižba u zemljišnik 250 kn i nešto takse i to je to. Nakon izrade elaborata i predaje u proceduru zemljišnik vam donosi riješenje (za cca 30 tak dana) E i to je to.

Ako sam nešto preskoćio ispričavam se.

Sve ovo gore sam prošao prije par mjeseci

 

S poštovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne zaboraviti iako je stan na zadnjem katu, ukoliko u zgradi gdje se nalazi ima više stanova tavan ne pripada stanu na zadnjem , katu nego je tavan kao i podrum zajednički naknadno odredivi (ili je možda već i određen) dio svih ostalih suvlasnika zgrade. Isto slijedi i s svim ostalim zajedničkim dijelovima, hodnik, prostorija za smeće, i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija