Jump to content

ZSDU


Maja82

Preporučene objave

Molim vas.... možete li ukratko napisati ovdje što se najvažnije promijenilo u ZSDU?

Skužila sam da nema više pomoćnika ministra nego da je sada ravnatelj, i da to više nije dužnosnička funkcija, dakle po političoj osnovi nego se bira putem javnog natječaja.

 

Može li netko odgovoriti na pitanje: KOGA SVE IMA MINISTAR? Tko ih bira i kome su odgovorni?

 

Ako netko ima updateanu skriptu za SDU nek mi molim vas pošelje na kmaja@net.hr

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministar ima redom

 

1. Državni tajnik u ministarstvu (nekadašnji zamjenik)

Imenuje ga Vlada na prijedlog predsjednika Vlade. Odgovoran je Vladi i ministru.

2. Tajnik ministarstva

Imenuje ga Vlada RH na temelju javnog natječaja.Odgovoran ministru.

3. Ravnatelj u ministarstvu (nekadašnji pomoćnik)

Imenuje ga Vlada RH na temelju javnog natječaja.Odgovoran ministru.

 

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/2490.htm

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/3191.htm

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministar – provodi utvrđenu politiku Vlade, donosi provedbene propise kad je na to izrijekom ovlašten, brine o zakonitom i pravodobnom izvršavanju zakona, prema državnim službenicima i namještenicima poduzima mjere utvrđene zakonom.

 

Radom državnih upravnih organizacija ustrojenih u sastavu ministarstva upravlja ravnatelj s položajem pomoćnika ministra.

Ravnatelja imenuje Vlada, na prijedlog ministra. Za svoj rad odgovoran je ministru i Vladi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlada i predsjednik Vlade odgovorni su saboru.

Predsjednik i članovi Vlade (ministri, podpredsjenici Vlade) zajednički su odgovorni za odlu­ke koje donosi Vlada, a osobno su odgovorni za svoje područje rada.

Ministar je kao član vlade je odgovoran i predsjedniku i Vladi, ali i saboru za svoje područje rada!

Bar sam ja tako shvatila!

 

Vlada RH je najviše izvršno tijelo Rh ona nadzire rad državne uprave!

To znači da su Vladi direktno odgovorni ministri, ravnatelji državnih upravnih organizacija i državni tajnici središnjih državnih ureda, te državni tajnici u ministarstvima (odgovorni i ministru)

Dok su predstojnici ureda državne uprave u županijama (rukovodeči državni službenici)odgovorni ministru za određeno upravno područje ili državnom tajniku središnjeg državnog ureda za opću upravu.

Rukovodeči državni službenici (tajnici, zamjenici itd)odgovorni su svom čelniku (ministru, ravnatelju, državnom tajniku itd).

Malo je komplicirano, jer se zakon često mjenjao.

Tako sam ja shvatila poredak!

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija