Jump to content

Puni godišnji(18 dana) ili razmjerni dio,nakon 6 mj. rada?


ns79

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Radim od 14.03.2007 i sa 29.02.2008 sam dao otkaz. Svugdje se spominje da se pravo na puni godišnji odmor ostvaruje nakon 6 mj. rada. Međutim moj sada vec bivsi poslodavac tvrdi da nemam pravo na puni godišnji odmor(ne zeli mi izdati potvrdu o nekorištenju godišnjeg odmora od 18 dana vec 12,za prošlu godinu)?? Bio sam kod Inspektora rada i on kaze kao i moj bivsi poslodavac-nemate pravo na puni godišnji?? Može li mi netko reci kome bi se jos mogao obratiti? Jer mi sada nakon Inspektora rada nije jasno kako nemam a ovdje i drugdje na netu se spominje da imam pravo na puni godišnji nakon 6 mj. neprekidnog rada :-?

 

Unaprijed Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja mislim da imate pravo puni godišnji za 2007 ( koliko sam shvatio to je 18 dana) i za 2008 razmjeran dio za ova dva mjeseca - 3 dana. Ali morate znati da vam budući poslodavac mora priznati to pravo ukoliko sklopite ugovor o radu u roku 8 dana od prestanka radnog odnosa..

ns79 je napisao:

Pozdrav!

 

Radim od 14.03.2007 i sa 29.02.2008 sam dao otkaz. Svugdje se spominje da se pravo na puni godišnji odmor ostvaruje nakon 6 mj. rada. Međutim moj sada vec bivsi poslodavac tvrdi da nemam pravo na puni godišnji odmor(ne zeli mi izdati potvrdu o nekorištenju godišnjeg odmora od 18 dana vec 12,za prošlu godinu)?? Bio sam kod Inspektora rada i on kaze kao i moj bivsi poslodavac-nemate pravo na puni godišnji?? Može li mi netko reci kome bi se jos mogao obratiti? Jer mi sada nakon Inspektora rada nije jasno kako nemam a ovdje i drugdje na netu se spominje da imam pravo na puni godišnji nakon 6 mj. neprekidnog rada :-?

 

Unaprijed Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cim sam prestao sa radom kod bivseg poslodavca tj. 29.02.08´,odmah od 01.03.08´ prijavljen sam kod novog poslodavca...tako da nema nista prekida..problem je u tome sto mi bivsi poslodavac ne zeli izdati potvrdu o ne korištenju GO(18 dana) za prošlu god. jer kaze da imam samo pravo na razmjerni dio od 12 dana. A ja ne zelim takvu potvrdu pa nisam uzeo nikakvu :-o ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija