Jump to content

Porodiljna naknada nakon komplikacija u trudnoći - HITNO


volar

Preporučene objave

 

Supruga mi je na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći od 02. IX 2007. (već više od šest mjeseci.

Od prvog dana prima naknadu od HZZO-a od 4257 kn. Ubrzo bi mogla početi koristiti obvezni rodiljni dopust (termin porođaja je 25. IV 2008.)

Zanima me kolika će joj biti naknada plaće za prvih šest mjeseci rodiljnog dopusta. Hoće li joj naknada biti prosjek šest plaća prije odlaska na bolovanje zbog komplikacija (za nas povoljnija varijanta) ili će nastaviti primati iznos od 4275 kn (ako se računa samo neposrednih šest mjeseci prije odlaska na rodiljni dopust).

Ako se računa samo zadnjih šest mjeseci (kad je bila na bolovanju zbog komplikacija) računa li se u taj prosjek i 13 plaća koju je od tvrtke primila u tom periodu ?

Ima i neiskorištenog godišnjeg odmora, bili joj se (za slučaj obračuna za 6 mj. na bolovanju) isplatilo zaključiti bolovanje i otići na GO prije odlaska na rodiljni dopust ?

Molim Vas za savjet i unaprijed zahvaljujem !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me kolika će joj biti naknada plaće za prvih šest mjeseci rodiljnog dopusta. Hoće li joj naknada biti prosjek šest plaća prije odlaska na bolovanje zbog komplikacija (za nas povoljnija varijanta) ili će nastaviti primati iznos od 4275 kn (ako se računa samo neposrednih šest mjeseci prije odlaska na rodiljni dopust).

 

Biti će za vas povoljnija varijanta, budući da joj je osnovica već utvrđena, no ona je limitirana, pa se sada za nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja isplaćuje limitirani iznos do tog 4.275,50 kn, kolika je ona, odi do HZZO pa provjeri što je to točno prijavljeno u obrascu. Kad to učiniš pitanje sa godišnjim odmorom postat će suvišno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija