Jump to content

ODobrenje boravka!


Aleksandarfula

Preporučene objave

Pozdrav!

Mene vec duze vrijeme muci administracija u R Hrvatskoj, saznao sam donedavno da imam oca koji je u Hrvatskoj, a ja sam rodjen u Bosni, povezali smo se i ja sam odlucio da ostanem kod njega, ali nikako mi ne dozvoljavaju ostanak u RH, razloge navode da sam punoljetan i jer me nije zakonski priznao kao svog sina po rodjenju... Na koji nacin, tj. sto prije kako da dodjem do privremenog odobrenog boravka u RH, jer sam trenutno tu na onih 90 dana kao stranac. Osjecam se stranac u svojoj drzavi... Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo, naoružajte se s malo strpljenja.

 

Administracija samo radi svoj posao i u Vašem slučaju nisu do sada nigdje pogriješili.

 

Koliko Vam je godina i iz kojeg ste entiteta u BiH?

Pretpostavljam da nemate domovnicu?

 

Prvo bi Vas otac trebao priznati u BiH, s obzirom da se vodite kao BiH državljanin.

S novim rodnim listom se prijavljujete za hrvatsko državljanstvo, kojeg ćete na osnovu rodbinske vezanosti (ako nemate neku otegotnu okolnost - kriminalni dosje npr) i dobiti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada ti istekne privremeni boravak na teritoriju RH više ne možeš boraviti jer si u prekršaju.

 

Otac te može priznati izjavom na Sudu, pred Matičarem ili na Timu za brak i obitelj u CZSS. U protivnom, ti si osoba neutvrđenog očinstva, bez državljanstva RH.

 

Ukoliko te otac prizna, dobijaš državljanstvo prema prirođenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija