Jump to content

Prekršajni nalog - molim savjet


Charlie5

Preporučene objave

Lijepi pozdrav, novi sam ovdje. Molim vas hitno za savjet.

Danas (13.03 2008.) sam dobio od suda Prekršajni nalog izdan 06.12.2006. za prekršaj počinjen 21.10.2006.

Tog dana su me zaustavili radi prekoračenja brzine (101km/h u "naseljenom" mjestu) i zapisali podatke, istog datuma je i podnesen Zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka.

Sud je izdao nalog kojim me kažnjava sa 2500 + 110kn, 5 mjeseci bez vozačke i 3 boda, bez da su me pozvali u sud i bez provođenja glavne rasprave.

Protiv prekršajnog naloga mogu podnesti prigovor u roku 8 dana od preuzimanja i tad pretpostavljam ide u redovnu proceduru. Sud nije baš pretrpan predmetima (nije u Zagrebu).

Plan mi je dovesti ovaj postupak u zastaru.

Zanima me ako sad podnesem prigovor, ide li to u zastaru po starom zakonu i kad zastara nastupa?

U pogledu čega da podnesem prigovor? Piše da ako izjavim prigovor samo u pogledu kazne, o takvom prigovoru odlučuje VPS. Da negiram prekršaj, tako da ne ide odmah na VPS?

Ako zastara nastupa 2 god od prekršaja, to je još 7 mjeseci. To bih mogao razvući, saslušanje, pa slijedeća parnica suočenje, mogao bih predložiti i svjedoka koji je bio samnom u autu, ne podići poziv odmah, itd.

Nadam se da se mojim prigovorom na nalog ne otvara novi postupak, kojem bi bio rok zastare po novom zakonu? Jer ako je tako, onda bolje da ide samo na VPS, pa po starom zakonu?

Molim vas za pomoć. I oprostite na dugom postu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je Prekršajni sud tek sada izdao prekršajni nalog (to što piše da su ga napisali 2006. je upitne istinitosti) sigurno ne pokazuje ažurnost rada Vašeg prekršajnog suda. Redoviti postupak u Vašem slučaju kao realnu posljedicu ima zastaru.

 

Kod Vas se postupak vodi po starom zakonu, pa time je i zastara 2 godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija