Jump to content

solidarno uplatitit na račun xxxxxx


ivan.z

Preporučene objave

To znači da bilo tko od vas odgovara za cijelu svotu. Oštećeni može sam birati od koga će se naplatiti za cijelu svotu - ne treba tražiti da vi platite pola, a onaj drugi pola.

Dakle može zatražiti od tebe da platiš cijelu svotu, a ti mu ne možeš reći "zašto ne tražiš od onog" ili "zaštio od njega ne tražiš da plati pola"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Poštovanje, vidim da je prošlo dosta vremena od ovog posta, ali potrebna mi je pomoć. Pravomoćnom presudom je dosuđeno da moramo platiti oštećeniku (ili ti ga onome koji nas je tužio) određenu odštetu. Kako smo četvorica okrivljenika, a presuda je glasila "solidarno plaćanje" dogovoreno je da se to podjeli na 4 jednaka dijela i da se plati u ratama. Problem sada nastaje jer sam ja jedini upaltio svoj iznos za razliku od drugih i pretpostavljam da ako ja prestanem upalćivati da će se pokrenuti ovršni postupak.

Moje pitanje je dali će se taj ovršni postupak pokrenuti protiv mene ili se ja izuzimam s obzirom da sam platio svoj dio. Po mojim saznanjima 1,2,3 okrivljeni nemaju ništa na što bi im "sjeli" ovršnim postupkom pa se bojim da se ne naplati cjelokupni iznos od mene. Ako i dođe do takvog scenarija dali se mogu na neki način zaštiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija