Jump to content

molim pomoć


pano

Preporučene objave

problem je slijedeci.

 

za vrijeme maminog zivota sklopile smo na njezinu zelju ugovor o dozivotnom uzdrzavanju i ovjerili , potvrdili sve kako treba na sudu .

u tom ugovoru navedena je medu ostalim i jedna nekretnina koju je moja mama podjelila izmedu mene i brata tocno po prostorijama, koja je čija. zajednicki prostori su hodnici, prostor tavana i podruma...

po toj podjeli po prostorijama mene zapada 65% kuce mog brata 35%. sve te prostorije su posebno specificirane koja je moja a koja bratova i to rijecima i prilozen je tocan nacrt .

nakon smrti mame na ostavinskoj moj brat se nije slozio s tom podjelom prostorija i rasprava je odgodena. biljeznik je rekao medu ostalim da se njega ne tice raspodjela prostorija u kuci nego samo da je mojih 65% kuce a njegovih 35% kuce.

 

molim nekog sad za savjet i objasnjenje nastale situacije.

sto ako se moj brat i dalje ne bude slagao s podjelom prostorija u kuci prema maminoj zelji.

da li mi on moze uzet u okviru njegovih 35% i koju od mojih prostorija...

kako to da se takve stvari uopce u ovakvom ugovoru mogu pobijati i neprihvacati..

 

uzasno mi je ovo sve i nemam nikakvih iskustava s tim pa Vas molim za pomoc ...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilježnik vam je dobro rekao.

Nije moguće nekretninu dijeliti po sobama.

Ako ste htjeli fizičku diobu nekretnine, tj. parcelaciju, odnosno etažiranje trebali ste angažirati mjernika, pa etažiranje upisati u gruntovnicu.

To se obično radi npr. u obiteljskim kućama s više katova, odnosno stambenih jedinica.

Sve dok ne pokrenete taj postupak, vi i brat se suvlasnici u omjerimakoje ste naveli.

Što znači da svako od vas ima pravo na bilo koji dio nekretnine (kamen, ciglu, sobu ... ) u tom svom omjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija