Jump to content

Hitno-otkaz!


porto

Preporučene objave

Molim vas, trebam hitno savjet! Dobio sam otkaz zbog skrivljenog ponašanja. Otkazni rok mi je 1,5 mjesec, ali poslodavac ne želi da za vrijeme otkaznog roka dolazim na posao. Da li on može za vrijeme mog otkaznog roka zaposliti drugu osobu na mom radnom mjestu? Da li ja imam pravo dolaziti na posao iako on to ne želi?

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRVO ŠTO TREBAŠ NAPRAVITI jest napisati ZAHTJEV ZA ZAŠTITU PRAVA - u njemu ćeš napisati da smatraš da ti je otkaz uručen bez pravnog temelja, blabla itd.. dakle - usprotiviti se otkazu i navesti iz kojih se razloga protiviš!

 

DAKLE, TAJ ZAHTJEV M O R A Š napisati! Bez tog zahtjeva ne možeš pokrenuti sudski postupak za utvrđenje nedopuštenosti odluke o otkazu ugovora o radu!

 

rok za podnošenje tog ZAHTJEVA ZA ZAŠTITU PRAVA je 15 dana od dana kada si primio odluku o otkazu ugovora o radu, odnosno kada ti je uručen otkaz!

 

Napiši to što prije, i pošalji PREPORUČENO, OBAVEZNO S POVRATNICOM!!! Sebi iskopiraj primjerak tog zahtjeva za zaštitu prava, da imaš dokaz za sud da si taj zahtjev podnio poslodavcu.

 

nadalje, ne može zaposliti drugu osobu na tvom radnom mjestu dok ti traje otkazni rok (ako je to napravio, super, bolje za tebe, jer ćeš lakše uspjeti u sudskom sporu).

Također ti ne može ni sprječavati rad jer time čini kazneno djelo. Ti se svakako javljaj na posao i odradi taj otkazni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što si rekao portu je OK, ali mislim da poslodavac ne čini kazneno djelo, jer st. 4. čl. 120. ZOR-a kaže:

 

"4) Ako radnik na zahtjev poslodavca prestane raditi prije isteka propisanog ili ugovorenoga otkaznog roka, poslodavac mu je dužan ispatiti naknadu plaće i priznati sva ostala prava kao da je radio do isteka otkaznoga roka."

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ti si isto otvorila temu sa konstatcijom da je računovođa u OŠ dobio otkaz i da bi poslodavac zaposlio nekog novog,te upitom može li za vrijeme otkaznog roka računovođe raspisati natječaj za novog radnika na mjesto računovođe?

 

 

Lutjena je napisao:

Imam jedno pitanje, pa molim za pomoć!

Računovođi u jednoj OŠ je dan redoviti otkaz zbog skrivljenog ponašanja, s otkaznim rokom od 1,5 mjeseca, s tim da danom uručenja otkaza mora napustiti radno mjesto. Da li se odmah može raspisati natječaj za prijem drugog računovođe i to na određeno vrijeme, do isteka otkaznog roka? :-?

Unaprijed hvala!

 

nekako mi se čini da je porto taj računovođa, a ti da zastupaš drugu stranu.

 

uostalom, potovo pitanje je bilo JE LI ON DUŽAN POSLUŠATI POSLODAVCA KADA OVAJ ZAHTIJEVA OD NJEGA DA NE DOLAZI NA POSAO ZA VRIJEME OTKAZNOG ROKA? Ne, nije mu dužan udovoljiti. A ukoliko bi poslodavac poduzeo mjere da radnika sprječava da odradi otkazni rok (npr. radnik dođe na posao, a ovaj mu zaključa vrata i ne da mu ući), to JEST POVREDA PRAVA NA RAD.

Dakle, treba razlikovati institute, razlikovati Zakon o radu od Kaznenog zakona, dobro znati protumačiti odredbe, i prvotno, i najvažnije (da bi se moglo ostalo) PROČITATI PITANJE POKRETAČA TEME.

Lutjena je napisao:

Ovo što si rekao portu je OK, ali mislim da poslodavac ne čini kazneno djelo, jer st. 4. čl. 120. ZOR-a kaže:

 

"4) Ako radnik na zahtjev poslodavca prestane raditi prije isteka propisanog ili ugovorenoga otkaznog roka, poslodavac mu je dužan ispatiti naknadu plaće i priznati sva ostala prava kao da je radio do isteka otkaznoga roka."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija