Jump to content

jednokratna naknada


ivap

Preporučene objave

poštovani, na stranicama jednog sindikata sam pročitao ovo; "Jednokratni dodatak

 

Nezaposlenoj osobi kojoj je radni odnos prestao zbog poslovno ili osobno uvjetovanog otkaza, uz utvrđenu visinu novčane naknade pripada pravo i na jednokratni dodatak u iznosu:

 

dvije najviše mjesečne novčane naknade ako je provela na radu kod posljednjeg poslodavca 20 i više godina,

četiri najviše mjesečne novčane naknade ako je provela na radu kod posljednjeg poslodavca 25 i više godina,

šest najviših mjesečnih novčanih naknada ako je provela na radu kod posljednjeg poslodavca 30 i više godina.

To pravo, pod gore navedenim uvjetima, ostvaruje i osoba koja je stekla pravo na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad ali nema pravo na razliku do utvrđene visine novčane naknade budući je iznos mirovine veći od tog iznosa.

 

Navedeni dodatak isplaćuje se prilikom prve isplate novčane naknade."

 

moje pitanje; moj otac je već 3 godine na birou jer mu je firma u kojoj je 34 godina radio otišla u stečaj, nema godina za prijevremenu mirovinu kao ni staža.

nismo znali za ovaj jednokratan dodatak. Moze li se sadapodnijeti kakav zahtjev ili je kasno?

hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija