Jump to content

jedno pitanje


kfilipic

Preporučene objave

Imam skoro 21 godinu,brat 14,mama radi,a tata ne placa alimentaciju.nezaposlen je,lud u glavu(stigao je nalaz od doktora),i ocijenjen kao radno nesposoban.Umeduvremenu mlati pare na crno,izjavljuje da radi i da jako malo zaraduje pa mu sud te "male pare" ne moze oduzeti.Spomenuo je brat je i da ima sef pun love,postavio je kamere,ima auto(nije njegov),stado ovaca,klimu,kucu na 2 kata,big screen TV,svake godine ide na more,itd. Postoji li IKAKAV nacin da ga se dovede pred zid jer imam dojam da mi se smije u facu kad me vidi-jadan,kao,nista mu se ne moze plijeniti jer kuca nije njegova(?!),a alimentaciju placa RH umjesto njega.Isli smo na sud i moji pokusaji da mu se naplati "jer zivi od neceg" nisu uspjeli,imam nezainteresiranog odvjetnika,a na internetu obiteljski zakon traljavo napisan da ni ne kuzim kaj hoce rec.

ako itko odgovori,zahvaljujem :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako radi na crno, ne mozete mu nista.

alimentaciju umjesto njega eventualno placa ili drzava, kao kod vas, ili njegovi roditelji, ako imaju sredstava...

 

Članak 14.

 

Članak 216. mijenja se i glasi:

»(1) Ako roditelj ne uzdržava dijete, baka i djed po tom roditelju dužni su ga uzdržavati prema odredbama članka 209.-211. ovoga Zakona.

(2) Odredbe članaka 212.a do 212.c. ovoga Zakona na odgovarajući se način primjenjuju i na obvezu bake i djeda iz stavka 1. ovoga članka.«

 

druga stvar, ako drzava placa to uzdrzavanje, ona ce isto naplatiati od vaseg oca u sudskom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija