Jump to content

Nagodba jamca s bankom u vezi ovrhe


dream99

Preporučene objave

Majka mi je jamac na kredit koji je otkazan prije 4,5 godine i stvar je sudskim putem tek prije 2 mjeseca dosla na naplatu i sad su joj sjeli na 1/3 mirovine. Vrijednost kredita je trenutno oko 58000 kn, s godisnjim kamatama oko 4500kn. Ostali jamci imaju bitno manja primanja i placaju manje rate, a glavna duznica je opterecena mnogim drugim kreditima, i u tijeku je ovrsni postupak prema njoj, ali izgledno je da se od nje banka nece moci naplatiti u dogledno vrijeme.

Banka je ponudla uplatu cifre od 10000kn kao uvjet za prekid svih potrazivanja od moje majke kao duznice, ali tek kad bi te to ucinilo moglo bi se uputiti predmet na sud, da se sprijeci daljnje uzimanje 1/3 mirovine od strane HZZOa. U medjuvremenu bi HZZO i dalje imao ovrhu nad mirovinom, a mene zanima da li se moze predvidjeti duljina trajanja tog postupka na sudu, odnosno ako je to totalno nepredvidivo, da li se to uopce isplati ili je bolje prihvatiti uzimanje mjesecne ovrhe na mirovinu na neodredjeno vrijeme, u nadi da ce banka u medjuvremenu naci nacin da se ovrhom naplati veci dio iznosa od glavne duznice, koja je slabog imovinskog stanja.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih prihvatio ponudu banke iz razloga što kamate idu, a uvijek ste u riziku da svi dugovi padnu na vašu majku jer ako netko ostane bez primanja, onda će teretiti vašu majku do isteka cijelog kredita. Dakle onda bi majka imala pravo naplatiti se od drugog, ali bi to išlo teže. Ovako platiš odmah svoj dio i spavaš malo mirnije. Onako godinu- dvije svaki mjesec gledaš odbijanje plaće(mrovine) i strepiš da netko od drugih jamaca ne ostane bez posla da te ne stigne i njihov dio.

 

Inače ako su vam već počeli odbijati od plaće/mirovine, onda znači da nemate više mogućnost žalbe, a time i tužbe pa je nagodba jedini izlaz kakav-takav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni se to cini kao prihvatljiva ponuda, ali jednom kad uplatim banci i oni posalju taj dokument na sud na temelju kojeg ce doci do obustave ovrhe na mirovinu, volio bih znati koliko to otprilike u praksi moze trajati dok sud ne izda rjesenje i stvarno ne dodje do stopiranja uzimanja mirovine....

U banci predvidjaju rok od otprilike mjesec dana, ali s obzirom na nase sudove, to mi se nekako cini preoptimisticno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija