Jump to content

pocelo je pocelo...


non_liquet

Preporučene objave

cini mi se da ludilo lagano pocinje...

 

rok je u 5 mjesecu...

 

ne volim dolaziti na ovaj legalis jer kad otvorim teme o pravosudnom ispitu odmah me tjera na sranje ...

dnevno otvorim po tri cetiri puta legalis i doslovno svaki put nakon 5 minuta listanja moram na wc...

 

ovaj legalis pomjesan s pravosudnim mi dodje bolje nego ricinusovo ulje... nisam ni znao da mogu do 4 puta na wc tokom dana na "pročiščavanje"...

 

a tek sto slijedi je grand finale...

 

citao sam malo na susjednoj temi kako su ljudi razmisljali o zaposljavanju u Zrinjevcu...

ja sam tako reci isto pukao... imam mali vrt u stanu i svaki dan razmisljam o vrtu.... svaki dan odem u trgovinu i kupim novu sadnicu cvijeca...

ili jos bolje kupim sjeme... zasadio sam preko 20 sjemenja raznoraznog cvijeća u zadnja dva tjedna:)

i razmisljam jos sto cu posaditi...

pa mi vrag neda mira iako imam finu mladu travicu nedavno zasadjenu koja nije jos posve i na svim mjestima izrasla pa sam jucer pukao i otiaso kupit jos dvije kile trave da posadim... iako sam vec bacio u ovh mjesec dana cca 6 kila....

 

a zena me gleda i govori da nisam normalan...

onda sam nedavno isao u zumebrak i nabrao kamenja...

 

stalo razmisljam o svom vrtu... totalno sam pukao...

 

sutra idem kupiti jos zemlje za cvijece...

 

a sad moram na wc...

 

pocelo je pocelo :pljesce:

 

kakva je situacija s vama? jel vi bjezite s mislima u neku hortikulturu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ha, ha!

ma super ti je to s uređivanjem vrta, dobro da te puca na kreativu!

ja sam bila opsjednuta time da mi svi materijali moraju biti uredno složeni, po predmetima. i nakon što bi prešla neki predmet uredno bi vraćala hrpicu na njeno mjesto.

sve dok jedan dan nisam zavitlala ZKP i kao u kuglanju porušila te "tornjiće" knjiga. :-D

 

p.s. čitanje legalisa me koji put dovodilo do ludila, osobito komentari o ispitivačima, al s druge strane, moram priznat da sam se zbog tog straha na neki način bolje pripremila za određene ispite.

da ne kažem kako sam bila sretna kad mi je jedan ispitivač postavio jedno "trik" pitanje, a meni se samo pred očima pojavilo mjesto na legalisu na kojem sam pročitala to pitanje i pored toga podcrtani odgovor NE. :-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...izgleda da svi mi sanjamo samo jedno-kako ovo položiti i baviti se hortikulturom...

..ja sam već presadila sve što se dalo presaditi i već sam napunila pun stan cvijeća...više se dečko i ja ne vidimo od tog zelenila.. :-) ..a ispit i dalje čeka...čini mi se da me ništa ne može spasiti, već da moram prionuti uz knjigu...a to je takoooo teškooooo...

Uz sve to pritišće me i rok od 3 godine... :-(

Čini mi se da za 6.mj. ipak neću biti spremna, a poč. 9. mj. mi ističe rok i navodno slijedi brisanje iz imenika odvj. vježbenika...Zna li netko što tada slijedi i brišu li nas zaista odmah nakon proteka roka? ( da ne mislite da sam lijena..vrijeme mi je proteklo zbog obit.tragedije..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam dobio rješenje i poziv za 20 dana... dakle sluzbeno odbrojavanje je pocelo....

 

nego da podjelim svoje iskustvo s ucenjem...

 

poceo sam negdje pocetkom 2 mjeseca lagano s ucenjem...

radio jedno 3 tjedna pa deset dana nista, pa malo ucio i tako do uskrsa...

 

od uskrsa mi je dnevni raspored slijedeci

 

ustajanje u 8... do 9 kavica, a nakon toga ucenje do 1 otprilike...

 

odmor do 4-5, sto podrazumjeva spavanje sat ipol do dva rucak, i onda od 4-5 do dnevnika ponovno ucenje...

 

pogleda se dnevnik nakon toga od 8 do 10 nekad vise nekad manje se ponovno uci...

 

ovo je najcesca rutina koju radim, iako naravno nije svaki dan isto pa ponekad se uhvati samo 4 sata ucenja a nekad i 8 - 9 sati... ovisno o danu...

 

dosad su vikendi bili slobodni, a sada vise ni ti dani nisu bez ucenja... doduse vikendom malo slabije se uci ali nema da se knjiga ne uzme u ruke...

 

ovaj opis ucenja bi trebao biti pravilo, a iznimke su da ponekad stvarno malo ucim,ali zato onda sutradan radim ko konj...

 

u svakom slucaju ucio ili ne ucio cijeli dan ustajanje je obavezno u 8 sati...

 

kako je kod vas?

 

sto se tice hortikulture... travica lagano raste, sjeme koje sam zasijao prije 3 tjedna je niklo i ceka presadjivanje...

 

kosnja trave ce biti ovaj iloi iduci vikend...

 

a sad moram na "jedno mjesto"... i da ludilo je me obuzima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Startam sa učenjem oko 9 i radim do 13h. Sa 1 pauzom, nekad dužom, nekad kraćom...

onda papica i meditacija...

Oko 4 ponovno počimam i stisnem do 19h.

Nakon toga mi najčešće treba đir po svježem zraku(ili kiši) i onda nekad uspijem radit i od 21-23h.

(Ali rijetko)...

Sve u svemu minimum 5 sati, maksimum 11. Ali onda sam ko polomljena dan posli, i ne mogu učit ni tih 5...

Ispit je u 6 mjesecu, pa se nadam da će ovim tempom i sjest gradivo na svoje mjesto... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

e ljudi... ja sam vec na iglama... kad ce to ministarstvo više staviti popis komisije?

 

ovo stvarno vise nema smisla...

 

a da jos nesto pitam...

meni se cini da sve manje i manje ucim.... glava me konstantno boli od jutra mraka... nemam vise koncentracije.. ispit mi je za deset dana...

 

jel to tako svima ili samo meni?

 

umjesto da sad upregnem ko konj... ja ne mogu vise od dva sata u komadu uciti i onda moram napraviti pauzu...

 

izgleda da sam krivo tempirao formu...

 

a nervoza je sve veca i veca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napokon su objavili komisiju! Ja zadovoljna s ispitivacima.

 

Uzadnje sam bez koncentracije, ne mogu vise listat zakone, knjigu pa si to olaksam ponavljajuci gradivo po pitanjima, zanimljivije mi je, nije toliko suhoparno..al sad cu bome radit po pitanjima svojih ispitivaca :)

 

good luck svima koji su na svibanjskom roku, drzte se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija